اطلاعات رانندهدانستنی ها
موضوعات داغ

دلایل مختلف حواس پرتی در رانندگی غیر از تلفن همراه

هنگام رانندگی هرگز تلفن خود را در دست نگه ندارید. بالاخره شما بهتر از من این را می دانید! اما اجتناب از استفاده از تلفن همراه به این معنا نیست که هنوز چیزهای زیادی وجود ندارد که توجه شما را جلب کند. دلایل زیادی برای پرت شدن حواس راننده غیر از ارتباط با تلفن وجود دارد که ممکن است شما در طعمه آن باشید. از ور رفتن زیاد با امواج رادیو گرفته تا میان وعده و بررسی GPS یا انواع مسیریابی. درک خود را از رانندگی پریشان تقویت کنید و نکاتی را برای متمرکز ماندن در جاده مطالعه کنید!

191838 832

حواس پرتی رایج هنگام رانندگی

موسیقی و سرگرمی

یافتن دمای مناسب و یا رانندگی با موسیقی یک تعادل حساس است. از یک طرف ، این یک قسمت طبیعی رانندگی است. اما ، از سوی دیگر ، داده های تحقیقاتی تیم روغن موتور نشان می دهد که این عامل مشترک در مرگ و میر ناشی از رانندگی است. برای تنظیم کنترل های خود (یا آهنگ های خود!) قبل از خروج از حالت پارک و قبل از حرکت و شروع رانندگی برنامه ریزی کنید. اگر در خانواده رانندگان نوجوان دارید ، آنها را به انجام این کار عادت دهید. 

مو و آرایش

چه رام کردن موهای در دست باد رها شده ، چه بررسی اینکه اسفناج بین دندان های شما گیر کرده باشد، خطرناک است. زیبا شدن به معنای دورکردن چشم ها از جاده و در نتیجه احتمال تصادف است. مهمتر از همه ، این ها می تواند شامل برداشتن دستان شما از فرمان باشند. وقتی به جاده نگاه نمی کنید ، ممکن است متوجه کاهش سرعت خودروها یا ترافیک در جلو یا تغییر چراغ چهارراه نشوید. که می تواند احتمال برخورد را افزایش دهد. حتی اگر بتوانید به موقع ترمز بگیرید، انجام این کار اغلب می تواند به اجزای داخلی خودرو شما آسیب برساند.

Driving

خیال بافی  

رسانه صنعت خودرو گزارش می دهد که یک ذهن سرگردان عاملی است که در 62 درصد حوادث رانندگی مسبب خادثه شده. عامل اکثریت حوادث رانندگی حواس پرت است. برای مقایسه ، استفاده از تلفن همراه تقریباً 12 درصد باعث حوادث رانندگی می شود.

گپ زدن

وقتی با افراد دیگر سوار خودرو می شوید ، طبیعی است که در طول رانندگی مکالمه داشته باشید. اما وقتی این مکالمه به معنی رانندگی بی تمرکز، چشم برداشتن از جاده و یا مکث نکردن هنگام حرکت در خروجی ها یا تقاطع های پیچیده باشد ، می تواند باعث تصادف شود. با کودکان یا حیوانات خانگی مشغول نشوید. این آستانه خطر می تواند به صورت تصاعدی افزایش یابد. 

ابزارهای مسیریابی

در مقایسه با استفاده از نقشه ها یا دستورالعمل های دست نویس ، دستورالعمل های GPS به نوبه خود می تواند به شما در تمرکز بر رانندگی کمک کند. در اینجا مسئله تغییر مسیر ، بررسی گزارش های ترافیک ، نگاه کردن به پایین یا اعتماد به دستورات غیر معتبر به جای حفظ عادات رانندگی ایمن مطرح می شود. وقتی از GPS به طور مسئولانه استفاده می شود ، می تواند یک ابزار فوق العاده باشد! فقط مراقب باشید اجازه ندهید توجه شما را بگیرد و به یاد داشته باشید که ابتدا به عقل سلیم خود تکیه کنید.  

158738271

خوردن یا نوشیدن 

به گفته تیم روغن موتور، خوردن یا آشامیدن حدود 2 درصد از حوادث , حواس پرتی nv رانندگی را تشکیل می دهد. این تصادفات زیاد نیست وقتی در نظر بگیرید که تعداد حوادث ناشی از حواس پرتی صدها هزار نفر است. منتظر بمانید تا به خانه برسید یا به یک پارکینگ آرام بروید. با خیال راحت از آنها لذت ببرید طعم سیب زمینی سرخ کرده شما بهتر می شود. 

تنظیم وسایل موجود در خودرو

دستیابی به وسایل موجود در شکاف بین صندلی و کنسول مرکزی ، جستجوی چیزی در یک کیف ، ممکن از شما را گیج کن. حتی کشیدن بازویی صندلی برای برداشتن کیف یا حتی سازماندهی حرکت یک حشره. همه مواردی هستند که ممکن است خطر را افزایش دهند. عجله کردن شما هم برای رسیدن به چیزی (یا کسی) می تواند تا 9 برابر بیشتر احتمال تصادف را ایجاد کند.

منبع: firestonecompleteautocare و رسانه صنعت خودرو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا