دانستنی هااطلاعات راننده
موضوعات داغ

هر آنچه باید در مورد ترمز خودرو بدانید

اصول ترمز

ترمز خودرو چگونه کار می کند؟

تصور کنید چطور استخوان مچ پا به استخوان ساق پای شما متصل است. سیستم ترمز شما برای عملکرد موفقیت آمیز و ایمن به هر قسمت ترمز خودرو متصل می شود. در اینجا یک درس سریع وجود دارد. با فشار دادن پدال ترمز خودرو، سیلندر را فعال می کنید که روغن ترمز را به کالیپرها می رساند. سپس لنت های ترمز شما را درگیر می کند. سپس لنت های ترمز شما به روتورها فشار وارد می کنند. اصطکاک لازم برای متوقف کردن ماشین شما را ایجاد می کند. می بینید، همه چیز به هم متصل است. همه قطعات ترمز شما با هم کار می کنند تا یک عملکرد مهم و اصلی را انجام دهند. این عملکرد مهم قدرت توقف ایمن و دقیق است.

815ee5b1 9b31 45db 846e e2e28bf9a1d8

بازرسی ترمز خودرو چیست؟

دقیق، جامع، گسترده و روش مند فقط چند ویژگی است که بازرسی های ترمز ما را توصیف می کند. وقتی می گوییم بازرسی ترمز خودرو ، نه تنها آن را مد نظر داریم ، بلکه آن را در هر خودرویی که سرویس می گیرد نشان می دهیم. زیرا برای تشخیص مشکل، شما به تکنسین هایی نیاز دارید که می توانند مشکلات احتمالی را تشخیص دهند. همچنین دانش و دقت لازم را نیز برای بازیابی کارکرد ترمز دارند. حالا وقتی کارتان تمام شد ، اطمینان کامل خواهید داشت که بدانید خودرو شما بازرسی کامل ترمز شده است. بازرسی ترمز شامل بررسی ترمز شما به صورت زیر است:

  • پد (و/یا کفش)
  • کالیپرها
  • روتور (و/یا طبل)
  • استوانه های چرخ
  • سخت افزار (فنر و تنظیم کننده)
  • شیلنگ
  • کابل ترمز دستی
  • وضعیت مایع
  • بلبرینگ چرخ و مهر و موم گریس
  • تعویض مایع سیلندر اصلی
brake system

هر چند وقت یکبار باید ترمزهایم را معاینه کنم؟

به گفته متخصصان تیم روغن موتور وقتی سالیانه برای چکاپ بدن به پزشک مراجعه می کنید، در مورد سلامتی خود هوشمند هستید. در مورد ترمزهای شما هم همینطور است. چکاپ سالانه به شما اعتماد و راهنمایی تکنسین های متخصص را می دهد. همچنین بهترین فرصت را برای شما فراهم می کند تا تعمیرات کوچکتر لازم را انجام دهید تا از تعمیرات بزرگتر و گرانتر جلوگیری کنید.

اما اگر علائم هشدار دهنده ای را مشاهده می کنید ، ممکن است به بازرسی فوری ترمز ها نیاز داشته باشید. برای بازه های بازرسی خاص ترمز برای مارک و مدل خاص خودرو خود ، به دفترچه راهنمای مالک خود مراجعه کنید .

همچنین بخوانید:

۵ فایده فوق العاده بالانس بودن چرخ های خودرو
brake system 03

لنت ترمز خودرو چیست؟

لنت ترمزها قطعاتی هستند که با روتورهای شما تماس می گیرند و باعث اصطکاک می شوند تا خودرو شما را متوقف کنند.

روتور چیست؟

روتور به طور مستقیم به هر تایر متصل است. برای متوقف کردن ماشین شما ، روتور باید چرخش خود را متوقف کند. چرخش در اثر اصطکاک ایجاد شده توسط لنت ترمز متوقف می شود.

کالیپر چیست؟

کولیس فشار وارد می کند و لنت های ترمز را فعال می کند تا لنت ها با روتورها تماس پیدا کنند. کولیس برای عملکرد صحیح به روغن ترمز نیاز دارد.

شیلنگ ترمز خودرو چیست؟

وقتی پدال ترمز خود را فشار می دهید ، روغن ترمز از طریق شیلنگ ترمز به هر کالیپر منتقل می شود ، که لنت های ترمز را وارد عمل می کند.

Untitled 1 2 e1602666504774

روغن ترمز دقیقاً چیست؟

مایع ترمز (روغن ترمز) یک عنصر اساسی است که برای عملکرد موفقیت آمیز ترمزها مورد نیاز است. هنگامی که فشار در خطوط روغن ترمز ایجاد می شود ، انرژی به قطعات ترمز شما توزیع می شود تا آنها بتوانند کار اصلی خود را انجام دهند. این کار توقف ماشین شماست. اگر نشتی روغن ترمز دارید ، توقف خودرو شما بیشتر طول می کشد یا بدتر از آن ، اصلاً متوقف نمی شود. اگر خودروی شما روغن ترمز ندارد ، ترمزهای شما حتی کار نمی کنند. و این یک وضعیت ترسناک است که ما هرگز برای هیچ کس آرزو نمی کنیم.

منبع: firestonecompleteautocare و تیم روغن موتور

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا