تاریخچه خودرو

دایملر- بنز، یپیشرفت در همه مناطق دنیا: از 1960 1980

تاریخچه شرکت

دایملر- بنز، یکپارچه از صنایع خودروسازی، زمانی که صنعت خودروسازی به طور کلی نوسانات شدیدی را در فروش تجربه می­کرد، جایگاه برجسته ای را در بازار بین المللی وسائل نقلیه موتوری در دهه های 1960 و 1970 به دست آورده بود. در اروپا، دایملر-بنز رهبریت هر دوی تولید اتومبیل برای مشتریان، و همچنین تولید کامیون و اتوبوس ، را عهده دار بود.

دایملر- بنز
دایملر- بنز

با افزایش قابل توجه فروش و تولید در دهه های 1960 و 1970، این شرکت همچنان روند صعودی را که از زمان جنگ به وقوع پیوسته بود، ادامه داد و حتی با بحران نفتی سال 1973، که یک سال بسیار دشوار برای صنعت خودروسازی بین المللی محسوب می­گردید، نیز این روند قطع نشد.

دایملر- بنز و ایجاد ساختارها و مدل­های جدید

دایملر- بنز با ایجاد ساختارها و مدل­های جدید، ابعاد نوینی را در بخش­های خودرو و کامیون باز کرد. این شرکت همچنان به دنبال ارائه محصولات برتری همچون کلاس S در تمام بخش ها و قسمت ها بود. به این ترتیب موفق شد به طور مداوم پایه­های تجارت خود را گسترش دهد.

دایملر- بنز
دایملر- بنز

دایلمر بنز در بخش خودروی تجاری

در بخش خودروی تجاری، که مهمترین نقش را در آن هانس مارتین شلایر بازی ­می­کرد، موقعیت برجسته این شرکت در صنعت خودروسازی از طریق گسترش کارخانه Wörth، جذب شرکت خودروسازی تجاری Krupp در سال 1968 و تولید کننده خودرو Hanomag-Henschel همراه با تاسیسات تولیدی آن در کاسل برمن و هامبورگ-هاربرگ در سال 1969، و خرید شرکت­های Euclid و Freightliner که سازنده­ی کامیون های سنگین بودند در سال­های 1977 و 1981، بدست آمد.

دایملر- بنز
دایملر- بنز

در منطقه اتومبیل های سواری و پس از فروش شرکت اتو یونیون در سال 1965، جذب رقبا در بخش خودروهای کوچک چندین بار مورد توجه قرار گرفت اما در نهایت ترجیح بر این شد که رشد و توسعه از درون صورت گیرد. معرفی مدل 190 (“بیبی بنز”)، خودرویی که به طرز لاینفکی با ورنر بریتسچورد ارتباط داشت، دامنه محصول را گسترش داد. از آنجا که امکانات برای این گسترش در اشتوتگارت وجود نداشت، این شرکت برای رسیدن به این هدف از کارخانه برمن استفاده کرد.

benz
دایملر- بنز

در اواسط دهه 1970 تغییری اساسی در ساختار سهامداران دایملر-بنز  صورت گرفت. خانواده کوانت 14 درصد سهام خود را با دولت کویت تقسیم کرد. 29 درصد سهام که متعلق به فریدریش فلیک بود، به بانک آلمانی فروخته شده و در نهایت به داراریی­های اتومبیل مرسدس (MAH) منتقل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا