تاریخچه خودرو

تکنولوژی یکپارچه اتومبیل های تولیدی گروه مرسدس بنز (1984-1995)

تاریخچه شرکت

دومین بحران نفتی در اواخر دهه 1970، بحث­های محيط زيستی و پيشرفت رقباي جديد آسيايي، شرايط اصلی را براي توسعه بيشتر اين شرکت تغيير داد. به طور کلی با کاهش کارآیی، بخش تجاری خودرو به منطقه خطر رسید. فرصت های فروش برای اتومبیل های با کیفیت بالای مرسدس بنز نیز ارزیابی های محتاطانه را جذب خود کرد.

 مرسدس بنز
مرسدس بنز

مطابق با ابتکار ادزارد روتر، مدیر مالی و سپس رئیس هیئت مدیره شرکت دایملر-بنز، این شرکت نیاز داشت تا با افزایش سهام شرکت، از نوسانات سیکل در بخش موتور خودرو مستقل گردد. دسترسی به فن آوری های کلیدی و بخش های رشد مانند الکترونیک، حمل و نقل هوایی و خدمات به عنوان پیش شرطی برای حفاظت از قدرت کسب درآمد شرکت در بلند مدت بود.

 مرسدس بنز
مرسدس بنز

از طریق استفاده چندجانبه از تکنولوژی های مختلف، صلاحیت­های هسته شرکت قابل افزایش بوده و اثرات کار توام حاصل می­گشت. سهم 50 درصدی MAN در MTU ، بیشتر سهم در گروه دورنیر (1985) همراه با AEG (1985) و MBB  (1989) به عهده گرفته شد. این مالکیت­ ها برای بازسازی یک گروه تکنولوژی یکپارچه مورد نیاز بودند.

در چهارچوب ساختار جدید شرکت دایملر-بنز ، مرسدس بنز AG در 29 ژوئن 1989 تاسیس شده و پروفسور ورنر نایفر رئیس هیئت مدیره شد. در آن زمان شرکت دایملر بنز به عنوان یک شرکت مدیریتی فعالیت می­کرد که تحت نظر آن شرکت های AEG AG، مرسدس بنز AG و شرکت سهامی هوافضای آلمان (DASA) کار می­کردند. در سال 1990 شرکت چهارم تحت عنوان دایملر بنز اینترسرویس AG (debis) نیز به  آن­ها پیوست. در سال 1993دایملر-بنز آ گ در بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) ثبت شد.

 مرسدس بنز
مرسدس بنز

در آوریل 1993 بخش وسایل نقلیه تجاری به شرکت دیترویت دیزل (DDC) در ایالات متحده آمریکا ملحق شد. هدف این بود که موتور دیزلی را برای کامیون ها و اتوبوس های سنگین توسعه داده، تولید کرده و بفروشند. در سال 2000 این همکاری منجر به تأسیس شرکت آمریکایی سازنده موتور، دیترویت دیزل، گردید.

با وجودی که در آن زمان اهداف با روندهای اقتصادی و علمی هماهنگ بود، اما تنوع بخشیدن به محصولات نتایج امیدوار کننده­ای را در بر نداشت. در نتیجه، گروه تکنولوژی یکپارچه، با شروع در سال 1995 بازسازی گردید.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا