تاریخچه خودرو

معروف‌ترین تولیدکنندگان دنیای برند اتومبیل

در این مقاله از معروف‌ترین تولیدکنندگان دنیای برند اتومبیل صحبت می‌کنیم. در جهان چندین نابغه وجود دارند که بایستی به عنوان پیشگامان اولیه در تاریخ اتومبیل‌سازی به آن­ها اشاره شود. این‌ها 8 نفر از برجسته‌ترین افراد در بین 100000 اختراع ثبت شده می­باشند که اتومبیل‌های مدرن را ایجاد کرده اند.

1- نیکلاوس آوگوست اتو (Nikolaus August Otto)

یکی از مهم‌ترین نقاط عطف در طراحی موتور، حاصل کار نیکلاوس اتو می‌باشد. وی در سال 1876 موتور گازی به نام”موتور چرخه اتو”، که نخستین موتور احتراق‌داخلی (موتور درون سوز) چهار زمانه بود، را اختراع کرد.

2- گوتلیب دایملر (Gottlieb Daimler)

گوتلیب دایملر در سال 1885 یک موتور‌بنزینی را اختراع کرد که انقلابی در طراحی خودرو بوجود ­آورد. در تاریخ 8 مارس 1886، دایملر یک گاری را برداشت و آن را به گونه­ای تنظیم کرد که برای نگهداشتن موتورش مناسب باشد، در نتیجه وی نخستین خودروی چهار چرخ جهان را طراحی کرد.

3- کارل بنز(Karl Benz)

کارل بنز یک مهندس مکانیک اهل آلمان بود که در سال 1885 اولین اتومبیل جهان را که توسط یک موتور احتراق داخلی کار می­‌کرد، طراحی و تولید کرد.

4- جان ویلیام لمبرت (John William Lambert)

اولین خودروی بنزینی در آمریکا، “اتومبیل لمبرت” بود که در سال 1891 توسط جان ویلیام لمبرت اختراع شد.

5- برادران دوریا (Charles and Frank Duryea)

اولین تولید کنندگان خودروی بنزینی تجاری در آمریکا، دو برادر به نام­‌های چارلز دوریا (1861-1938) و فرانک دوریا (Frank Duryea) بودند. این برادران تولید کننده­ی دوچرخه بوده که به موتورهای بنزینی و اتومبیل علاقه‌مند گشتند. در 20 سپتامبر 1893 اولین خودروی آن­ها ساخته شده و با موفقیت در خیابان های عمومی اسپرینگفیلد در ماساچوست آزمایش شد.

6- هنری فورد (Henry Ford)

هنری فورد خط مونتاژ را برای تولید اتومبیل (مدل-T) بهبود بخشید، مکانیزم انتقال را اختراع کرد و باعث محبوبیت خودروی بنزینی شد. وی در 30 ژوئیه 1863 در مزرعه خانواده‌اش در دیربورن میشیگان متولد شد. فورد از زمانی که یک پسر نوجوان بود، از تعمیر ماشین‌آلات لذت می‌برد.

7- رودولف دیزل (Rudolf Diesel)

رودلف دیزل موتور احتراق داخلی با سوخت دیزل را اختراع کرد.

8- چارلز فرانکلین کترینگ (Charles Franklin Kettering)

چارلز فرانکلین کترینگ مخترع اولین سیستم جرقه الکتریکی اتومبیل و اولین ژنراتور می­‌باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا