موتورسیکلت

بررسی مختصر مشخصات موتورسیکلت کویر T2 رادیسون

طلایه‌دار ایرانی

در مورد بومی‌سازی این موتورسیکلت می‌توان گفت با کمی اغراق 60 درصد این موتورسیکلت کاملاً بومی بوده و در کشورمان تولید می‌شود و الباقی هنر مونتاژ کمپانی کویرسیکلت است.

سیستم موتورسیکلت کویر T2 رادیسون

کویر T2 رادیسون
کویر T2 رادیسون

این موتورسیکلت ارزان قیمت بازار که حالا قیمتی بالغ بر 10 میلیون دارد در کلاس موتورهای تریل است و از پیشرانه‌ای تک سیلندر چهار زمانه و هوا خنک به حجم 248 سی سی بهره می‌برد. سیستم استارت آن به صورت الکتریکی بوده و هندل نیز در مواقع ضروری آن را همراهی می‌کند. نهایت قدرت خروجی پیشرانه در حدود 14.3 اسب بخار نیرو و 16.5 نیوتن متر گشتاور است. این موتورسیکلت 121 کیلوگرمی از کمک فنرهای تلکسوپی در جلو و تک فنر قابل تنظیم عقب بهره می‌برد که با طوقه‌ای در سایز 17 اینچ سواری قابل قبولی را در اختیار راننده قرار می‌دهد.

ظرفیت باک سوخت آن نیز 12 لیتر بوده و در هر یکصد کیلومتر نزدیک به چهار لیتر بنزین مصرف می‌کند که می‌توان آن را نقطه ضعف بزرگی برای T2 به حساب آورد. حداکثر سرعت این موتورسیکلت در جاده در حدود 115 کیلومتر بوده که دو دیسک خنک شونده 200 میلی‌متری وظیفه نگه داشتن آن را بر عهده دارند.

رنگ‌های موجود در بازار

کویر T2 رادیسون
کویر T2 رادیسون

علاوه بر دو رنگ مخصوص طلایی و قرمز آن که بسیار چشمگیر است، رینگ‌های درخشنده آن نیز بسیار زیبا به نظر می‌رسند. نقطه ضعف آن نیز استفاده از لاستیک‌های ساخت چین است که بسیار خشک بوده و در عبور از دست‌اندازها ناخوشایند است. در مورد شتاب‌های ناگهانی نیز گفتنی است این موتورسیکلت قدری تنبل بوده و صفر تا یکصد کیلومتر را در 22 ثانیه طی می‌کند. اما مانور دادن با آن در سطح مناسبی قرار دارد و حتی می‌تواند در صورت تعویض لاستیک با نمونه‌های نرم‌تر که چسبندگی بیشتری دارند، بهتر هم شود. لازم به ذکر است T2 در حال حاضر با قیمتی در حدود 8 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا