موتور کراس

هوندا CRF250 را بشناسید؛ یکی از برترین موتورکراس‌های ایران

بزرگ‌ترین برگ برنده CRF، نام هونداست که بر قلب این موتورسیکلت حک شده است. هوندا می‌گوید زمانی که روی زین آن می‌نشینید، تمام زندگی را فراموش خواهید کرد و تنها لذت بردن از رانندگی با هوندا CRF250 برای شما اهمیت خواهد داشت.

قلب تپنده و تک سیلندر 4 زمانه آن به صورت دقیق 249.6 سی سی حجم دارد و مانند ،KTM250 دیگر رقیب گران قیمت این موتورسیکلت با یک گیربکس 6 سرعته جفت شده است. گفتنی است؛ کلاچ آن نیز از نوع غوطه‌ور در روغن بوده و عملکرد آن بی‌نظیر است. مخزن سوخت هوندا CRF250 تنها 8 لیتر برای ذخیره بنزین جا دارد که مصرف آن در هر یکصد کیلومتر، 3.75 لیتر اعلام شده است.

هوندا CRF250 برای سامانه ترمز مجهز به دیسک‌های 256 میلی متری در جلو و 220 میلی متری در عقب مجهز است، اما عملکرد ترمز CRF به مراتب بهتر از سایر رقبا بوده که می‌توان یکی از علت‌های آن را در متفاوت بودن ابعاد پیستون‌های ترمز عنوان کرد. این موتورسیکلت از سیستم برقی استارت بهره می‌برد و پیشرانه آن به دو میل بادامک مجهز است که همین امر باعث می‌شود تا به سرعت از زمین کنده شوند.

IMG 0765 copy2

پنل ابزار دیجیتال که با چراغ جلو یکپارچه است، اطلاعاتی درباره سرعت، ساعت، میزان مصرف سوخت و غیره را در اختیار موتورسوار قرار می‌دهد. یک دوشاخه Showa در قسمت جلو قرار گرفته است که 43 میلی‌متر جای بازی دارد که به موتورسیکلت قدرت می‌دهد و به آن کمک می‌کند هنگام حرکت در خارج جاده از هندلینگی عالی برخوردار باشد.

کمک فنرهای هوندا CRF250 با برندی به نام Pro-link، سیستم تعلیق آن را تشکیل داده‌اند که به خوبی قادر است تمامی ضربات وارده به نشیمنگاه راکب را جذب کرده و در عکس العمل‌های سریع، شاسی را با کمترین آشفتگی مواجه کند. در حالت کلی هوندا CRF250 یکی از برترین موتورکراس‌های ایران است.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا