افرود

KTM 1290 Super Adventure R یک کروزر تمام عیار

KTM یکی از برترین تولید کنندگان موتورسیکلت در بین سایر برندها است که اغلب کلاس های پر فروش در در این حوزه را تولید می کند. در مورد این موتورسیکلت باید گفت همین کافی است که نام برندی همچون KTM  را یدک می کشد.

KTM 1290 Super Adventure R
KTM 1290 Super Adventure R

موتورسیکلت KTM در نوع خود و کلاس موتورهای آفرودی تقریبا بی رقیب است و با پیشرانه ای تنومند به عنوان بهترین موتورسیکلت آفرودی 2018 لقب گرفته است. قبل از معرفی این موتورسیکلت قلدر باید خاطرنشان کرد ساخت یک کروزر آن هم از نوع مناسب برای آفرود کار آسانی نیست و گواه این موضوع این است که در این کلاس هنوز هم در قرن 21 موتورهای برجسته ای دیده نمی شوند.

رقبای موتورسیکلت KTM

در مورد رقبای اصلی این موتورسیکلت نیز باید اذعان داشت هر چند رقیب دیگری از BMW r1200 نیز در برابر سوپر ادونچر حضور دارد که یکی از جدیدترین محصولات کمپانی باواریایی به شمار می رود اما این سردار اتریشی با پیشرانه ای با قدرت 160 اسب بخار قدرت خالص بهترین موتورسیکلت این کلاس لقب می گیرد.

حجم پیشرانه موتورسیکلتKTM

حجم دقیق این پیشرانه تنومند 1301 سی سی است و رقم شگفت آور 140 نیوتن متر گشتاور خروجی را تولید می کند که برای یک موتورسیکلت با پیشرانه V  شکل و دو سیلندر بسیار مناسب به نظر می رسد. شاسی منعطف و البته بسیار سبک آن با پیشرفته ترین تکنولوژی دنیا و محکم ترین آلیاژ ممکن ساخته شده تا وزن نهایی آن تنها به 240 کیلوگرم برسد.

انواع سیستم های کنترل موتورسیکلت KTM

ضمن آنکه کامپیوتر سافاری این موتورسیکلت نیز به انواع سیستم های کنترل کشش، سیستم کمکی، نقشه یاب و … مجهز است تا راکب بهترین سواری ممکن را از این سردار اتریشی بگیرد. ضمنا باید یادآور شد مودهای مختلف رانندگی و کروز کنترل نیز برای این کروزر اتریشی قابل سفارش است . در مورد قیمت این موتورسیکلت هم باید گفت حدود 18 هزار دلار برای این ادونچر 1.3 لیتری در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا