اسپرت

با موتورسیکلت مفهومی لوتوس C01 آشنا شوید!

لوتوس C01 یک موتورسیکلت مفهومی ساخت شرکت لوتوس بوده که نگاه این برند به آینده دنیای موتورسیکلت‌ها را نشان می‌دهد. این موتورسیکلت اسپرت و جذاب که در سال 2017 معرفی شده، احتمالا در آینده به تولید می‌رسد و در کشورهای اروپایی نیز برای فروش عرضه می‌شود.

این موتورسیکلت شاید در نگاه اولیه هیچ شباهتی به موتورهای نیکد و یا خیابانی نداشته باشد، اما طراحی گیرا و یکدست آن نظر بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرده است. هنگام عرضه این کانسپت گفته می‌شد که پیشرانه آن الکتریکی خواهد بود اما حالا خبری مبنی بر پیشرانه V شکل ساخته شده از فیبرکربن و تیتانیوم برای این موتورسیکلت به رسانه‌ها درز پیدا کرده است.

این پیشرانه با حجم دقیق 1195 سی سی توانایی تولید 200 اسب بخار نیرو را دارد و به یک جعبه دنده 6 سرعته بسیار پیشرفته مجهز است که برای یک موتورسیکلت تماما فیبرکربنی و تیتانیومی اعداد شگفت انگیزی محسوب می شوند. اما فارغ از آپشن هایی که بسیاری از آنان برای این موتورسیکلت هنوز فاش نشده است طراحی بیرونی بسیار یکدست آن و قلب تپنده 200 اسب بخاری لوتوس خبر از یک موتورسیکلت قوی و تنومند خیابانی را می‌دهد که کمترین میزان مقاومت در برابر باد را خواهد داشت.

گفته می‌شود تولید این موتورسیکلت بسیار محدود است و تنها به 100 دستگاه می‌رسد. با توجه به تولید محدود و قدرت بالای این موتور، انتظار می‌رود در صورت تولید، لوتوس قیمت بالایی را برای آن در نظر بگیرد. علاوه بر دوشاخه بسیار کوتاه این کانسپت که باعث می شود نشانگرهای آن به سختی دیده شوند، زین دست دوز و بسیار کوچک آن این مورد را گوشزد می‌کند که لوتوس C01 تنها برای یک نفر ساخته شده است. ضمن آنکه باید خاطر نشان کرد طوقه جلو به دیسک های ترمز دوبل خنک شونده مجهز هستند و چرخ عقب هم از ترمز تک دیسک بهره می برد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا