موتورسیکلت خیابانی

معرفی موتورسیکلت هوندا CB1000R مدل2019

نمایشگاه موتورسیکلت‌های میلان ایتالیا برای هوندا نقطه عطف بزرگی بود تا کانسپتی اولیه از این موتورسیکلت زیبا و کاربردی را معرفی کند. اما تصور نمی‌شد به این سرعت کمپانی هوندا این موتورسیلکت جذاب را به نمونه خیابانی و تولید انبوه تبدیل کند.

موتورسیکلت خیابانی جدید CB1000R

2019 CB650R 01

به هر روی حالا که در سال 2019 هستیم مدل جدید CB1000R با مشخصات فنی فوق‌العاده و ظاهری رعب‌انگیز و تغییرات جزئی نسبت به مدل‌های 2018 به بازار معرفی شده‌است. در حقیقت این موتورسیکلت نیکد خیابانی سعی دارد تا خلأ بین موتورهای کافه ریسر و نیکدهای کم حجم هوندا را پرکند.

پیشرانه موتورسیکلت جدید CB1000R

در قلب این موتورسیکلت جدید پیشرانه 4 سیلندر خطی با 998 سی‌سی حجم جای گرفته و قدرت 143 اسبی دارد که 16 درصد بیشتر از مدل قبلی می‌باشد ضمن اینکه باید گفت با رژیم کاهش وزنی که این موتورسیکلت تجربه کرده‌است و بهره‌بردن از شاسی تماماً آلومینیومی جدید عملکرد این موتورسیکلت بسیار فراتر از تصور خواهد بود. همچنین گشتاور نسل جدید نیز با 280 نیوتن متر، 5 درصد افزایش یافته‌است.

این افزایش قدرت به همراه کاهش وزن 20 کیلوگرمی باعث شده CB1000R جدید از نظر نسبت قدرت به وزن برتری 20 درصدی را نسبت به نسل قبل خود داشته باشد که این امر در مصرف سوخت نیز به وضوح قابل مشاهده است.

بدنه نیمه فلزی، استفاده از LCD با رزولیشن بالا برای نمایش آمپرها، دستیار کمکی کلاچ و چراغ های LED و همچنین بهره‌بردن از مودهای مختلف رانندگی حتی در روزهای بارانی که منجر به کشش بیشتر موتورسیکلت و حفظ تعادل آن در هنگام ترمزگیری و مواجه با پیچ‌های مختلف می‌شود از برترین نکات این موتورسیکلت با حجم پیشرانه 1 لیتری است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا