اسکوتر
موضوعات داغ

معرفي موتورسيكلت برقي بي ام و ویژن دی‌سی رودستر (Vision DC Roadster)

موتورسيكلت برقي بي ام و ویژن دی‌سی رودستر (Vision DC Roadster) را در این مطلب به شما معرفی می کنیم. امروزه اكثر جوانان عاشق موتور سواري هستند و عشق به موتورسيكلت هم به خاطر عشق به سرعت است كه آن ها را به طرف موتور سوق مي دهد و موجب مي شود كه هر روزه اخبار موتورسيكلت را دنبال كنند. موتورسيكلت برقي بي ام و خود شاهكار شگفت انگيز است اين كارخانه توليد كرده است. در ادامه با موتوراویل همراه باشید.موتور سيكلت برقي بي ام و

موتورسیکلت‌های برقی به‌جای بنزینی، نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا خواهد داشت و امروزه اكثر شركت ها سعي مي كنند كه وسايل نقليه موتوري را راهي بازار كرده كه علاوه بر داشتن سرعت ها سرسام آور طرفداران خود را نيز راضي كرده باشند. موتورسيكلت هاي برقي سر و صداي آن چنان زيادي ندارند و به همين دليل موتورسيكلت سوار دوست دارد كه آرام و بي سر و صدا حركت كند.

معرفی موتورسيكلت برقي بي ام و ویژن دی‌سی رودستر

شركت بي ام و يك موتورسيكلت مفهومي و برقي رونمايي كرد كه بي نظير است. جهان رو به سوي منابع تجديدپذير و غير فسيلي پيش مي رود. همين شركت چند سال پيش يك موتورسيكلت مفهومي بنام باواريا را رونمايي كرد كه در نوع خود بي نظير بود.

شركت بي ام و در حال حاضر برنامه توليد موتورسيكلت برقي را در سرلوحه برنامه هاي خود قرار داده است كه در اين صورت از هواي آلوده جلوگيري خواهد شد. يك موتور سيكلت هيبريدي بوده كه آينده درخشاني را نويد مي دهد.

ازجمله مزایای موتورسیکلت‌های برقی این است که آلودگی‌های صوتی را به‌شدت کاهش می‌دهد و بنابراين به سرعت شركت هاي اين نوع موتور سيكلت ها را طراحي و توليد مي كنند تا در جهت كاهش آلودگي محيط زيست گامي موثر برداشته باشند.

موتور سيكلت برقي بي ام و

شركت بي ام و خودروهاي برقي خود را با i معرفي خواهد كرد. حتي اين شركت يك اسكوتر برقي Evolution C را معرفي كرد. البته اين محصول در بين موتورسيكلت هاي برقي موفقيت چشمگيري نداشته است.

شركت بي ام و  هنوز در مرحله آغازين است و راهي دشوار در سر راه خود دارد. شركت BMW عناصر برجسته ای برای موتور داخلی در نظر گرفت و باعث شده كه زيباتر به نظر بيايد.

یک موتورسیکلت با موتور الکتریکی و گشتاور الکتریکی بالا یک پیشنهاد جالب و جذاب است كه همه دوست خواهند داشت كه آن را داشته باشند. بي ام و و مبدع سیستم‌های تعلیق برای موتورسیکلت است كه در اين زمينه معروف است و همچنان رو به جلو حركت مي كند.

مشخصات طراحی موتورسيكلت برقي بي ام و (Vision DC Roadster)

شركت قدرتمند و معروف موتورسيكلت برقي بي ام و ویژن دی‌سی رودستر (Vision DC Roadster) بدنه موتور خود را با استفاده از فیبرهای آلومینیومی و کربن برای کاهش وزن ساخته كه باعث مي شود تا سريع تر حركت كند و مانند يك عروس زيبايي است كه خرامان حركت مي كند. بخش موتوراد که بر روی تولید موتورسیکلت مفهومی BMW تمرکز دارد طراحی و ساخته شده است.

اين موتورسيكلت بيشتر به موتورسيكلت هاي علمي و تخيلي فيلم ها شبيه است. ولي بيشتر به موتورسيكلت واقعي شبيه است. اين شركت در توليد موتورسيكلت به پيشرفت هاي زيادي دست يافته است.

طراحی موتورسيكلت برقي بي ام و،الهام گرفته شده از باکسر

با الهام از موتورسيكلت باكسر اين موتورسيكلت طراحي شده است. مفهوم Vision DC Roadster در نمایشگاه NextGen BMW در مونیخ، آلمان رونمائی شد كه بشدت از آن استقبال كردند. موتورسوار موتورسیکلت برقی بي ام و  به‌طور هوشمند حین رانندگی تحت کنترل خود نگه می‌دارد و اين باعث مي شود كه از رانندگي خود لذت ببرد.

موتور سيكلت برقي بي ام و

موتورسيكلت برقي بي ام و ویژن دی‌سی رودستر (Vision DC Roadster) دارای سرعت 35 کیلومتر در ساعت پدال دارند كه اين قضيه باعث محبوببيت بيشتر اين نوع موتورسيكلت ها شده است. آلودگی صوتی موتورسيكلت هاي برقي بسیار ناچیز بوده و حدود ۱۰ دسی‌بل است كه رقم ناچيزي است و مردم مي توانند آن را تحمل كنند.

ترمزهای ضد قفل

شركت قدرتمند و معروف بی ام دبلیو یکی از بنیان‌گذاران ترمزهای ضد قفل در صنعت بود كه در اين زمينه نيز پيشرفت هايي داشته است و هميشه رو به جلو حركت داده است.

اولین موتورسیکلت در اشتوتگارت توسط مخترعان آلمانی گوتلیب دایملر و ویلهلم مایباخ در سال ۱۸۸۵ طراحی و ساخته شد و به حمل و نقل مردم در آن زمان كمك كرد و موجب شد كه مردم بتوانند با اين وسيله به بسياري از جاها حركت كنند.

عابران پیاده بدون احساس خطر به راه خود ادامه دهند و از وسیله نقلیه‌ای که به آن‌ها نزدیک می‌شود مطلع نشوند و اين جريان منجر به تصادفات مرگباري مي شود كه جامعه بايد بدان رسيدگي كند. به موتورسیکلت‌های برقی لقب قاتلان خاموش را داده اند كه البته كاملا بجاست و حرف منطقي است.

موتور سيكلت برقي بي ام و

 

طبقه‌بندی موتورسیکلت‌ها بر اساس نوع کاربرد آن‌ها بوده و بنابراين انواع و اقسام موتور سيكلت ها وجود دارد كه در گروه بندي هاي مختلقي وجود دارند.  البته عده‌ای، نقطه قوت عدم آلودگی صوتی را به‌عنوان نقطه‌ضعف مطرح می‌کنند.

عده‌ای سرعت پایین موتورسیکلت‌های برقی را به‌عنوان فرصت در نظر می‌گیرند و اين قضيه به امنيت بيشتر راكب موتورسيكلت سوار كمك مي كند.انرژی در حدود ۸۵ تا ۹۰ درصد توسط این موتور به چرخ‌ها منتقل می‌شود و موتور به سرعت حركت مي كند و شايد مانند تيري است كه از كمان رها شده است.

مشخصات فنی موتورسيكلت برقي بي ام و ویژن دی‌سی رودستر

باتري به صورت عمودي قرار گرفته و بيشتر به موتور سيكلت باكستر شبيه است. طراحي منحصر به فردي دارد كه بايد آن را كنكاش كرد. بدنه موتور سيكلت خاص بوده و باعث شده كه موتورسيكلت سبك باشد.

قدرت ميل گاردان به چرخ هاي عقب منتقل شده است. زين موتورسيكلت در بالا قرار گرفته است. بيشتر به نوك پيكان شبيه است كه به هدف شليك شده است.

موتورسيكلتي منحصر به فرد كه نظير آن ديده نشده است طراحی منحصر به فردي دارد كه  به عنوان یک ویژگی خنک کننده در این نمونه مفهومی Vision DC Roadster استفاده شده و باعث زيبا به نظر آمدن خواهد شد و شما در نهايت به اين موتور سيكلت عاشق خواهيد شد.

موتور سيكلت برقي بي ام و

پیشنهاد سردبیر: با دو موتورسیکلت برقی ایرانی بیشتر آشنا شوید

بعضی از این موتورسیکلت‌ها به صدای مصنوعی مجهز شده‌اند تا مردم و عابران پياده نسبت به نزديك شدن موتور آگاه شده و از بروز تصادف جلوگيري كنند. انرژي موتورهای بنزینی این مقدار در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد است و بنابراين موتورهاي برقي دست بالا را دارند.

انواع موتورسیکلت آفرود

آفرود که به انواع زیر تقسیم می‌شود ، بیابانی یا داکار، تریل، کراس، اندرو. البته شرکت آلمانی برای ترغیب بازار به پذیرفتن موتورهای الکتریکی اين نوع موتورسيكلت ها را طراحي مي كنند و سعي مي كنند كه مردم را به خريد اين نوع موتورسيكلت ها مجاب كنند تا هر چه زودتر بازار اين وسايل نقليه را داغ كنند و بابراين بایستی در کنار قابلیت‌های یک موتور عادی با سرعت و گشتاور بالا از المان‌های طراحی خاص خود در تولید موتور فوق هم استفاده کنند تا نشان دهند كه موتورسيكلت هاي مناسبي را طراحي كرده اند.

موتورسيكلت برقي بي ام و ویژن دی‌سی رودستر موتورسيكلتي هوشمند بوده كه در آينده از اين نوع موتورسيكلت ها بيشتر توليد خواهد شد. يك طرح مينيماليستي دارد كه باعث مي شود تا زيباتر ديده شود.

يك كوله پشتي برقي در اين موتورسيكلت كار گذاشته شده كه به لباس يا جليقه متصل مي شود. طراحی مفهومی یک موتورسیکلت دو سیلندر boxer engine را به نمایش گذاشت که باتری را در داخل بدنه كارگذاشته و نشان مي دهد كه باتري مي تواند در جاي بهتري قرار گيرد و نه تنها باعث سنگيني موتور نمي شود بلكه باعث سبك وزني آن مي شود.

 شما هرگز اين چنين موتورسيكلتي را شاهد نخواهيد بود. اما موتورهای کاملا برقی می توانند یک چالش بزرگتر باشند كه شركت ها نسبت به توليد اين موتورسيكلت ها تمايل بيشتري دارند.

منبع
rideapart

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا