کلاسیک

بازسازی قهرمان کوچک فورد در دهه 70 میلادی

این خودروی دو دیفرانسیل و کلاسیک آمریکایی که با نام معروف برانکو شناخته می‌شود متعلق به اوایل دهه 70 میلادی است که توسط دو مالک خوش‌ذوق اهل ایالت نوادای ایالات‌متحده بازسازی شده است.

فورد
فورد

اولین کار آنها برهنه‌کردن خودرو و جداسازی شاسی بود تا ضعف‌‌های آن برطرف و کاملاً رنگ شود. بدنه آن نیز با رفع پوسیدگی‌ها و استفاده از بتونه درجه یک دوباره احیا شد و تودوزی آن با طرحی کلاسیک از دو رنگ مایل به هم دوخته شد.

فضای داخلی برانکو

کف اتاق نیز از کف‌پوش چرمی و مخمل بهره می‌برد و با استفاده از فوم سعی شده تا اتاق بیشترین عایق را در برابر صدای خارج از کابین داشته باشد. دیفرانسیل جلو و عقب آن نیز مشکلات فراوانی داشت که با تهیه قطعات مناسب و بازسازی اکسل‌ها جان دوباره‌ای به سیستم تعلیق این خودروی 50 ساله بخشیدند.

از طرفی این دو فرد با سلیقه، تصمیم گرفتند رنگ‌های قهوه‌ای و کرم را برای بدنه این خودرو انتخاب کنند و نکته جالب در مورد قهرمان کوچک ما این است که رنگ آن نیز توسط همین دو نفر بر روی کابین نقاشی شده و ظاهر آن ماحصل یک نقاش زبردست نیست.
همچنین تهیه وسایلی همچون قاب چراغ‌ها، جلو پنجره، وسایل کروم داخل اتاق و … کاری سخت و زمان‌بری به نظر می‌رسید اما سرانجام بعد از دو ماه تمامی آن‌ها نیز به صورت فابریک و کاملاً نو تهیه شد. قلب تپنده این برانکو نیز پیشرانه هشت سیلندر 302 اینچ مکعبی فورد است که یک گیربکس 4 سرعته دستی به همراه کمک 2 دو حالته نیز برای آن در نظر گرفته‌شد.

تایرهای آفرودی به همراه رینگ تخصصی نیز برای برانکو انتخاب شدند تا ظاهری آفرودی‌تر داشته‌باشد و از طرفی موجب شد تا ارتفاع خودرو با نمونه فابریک بیش از 10 سانتی‌متر تفاوت داشته‌باشد. در پایان باید گفت تمام تغییرات این خودرو یک‌به‌یک توسط مالک یادداشت شده و به فروشنده جدید تنها با 32 هزار دلار واگذار می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا