عمران و راه سازی
موضوعات داغ

نگاهی به برخی تولیدات کمپانی بابکت

نگاهی به بچه های بابکت

بابکت کمپانی می باشد که تبحر خاصی در ساخت ماشین آلات و تجهیزات سنگین دارد و کمک شایانی در ساخت و ساز سراسر دنیا کرده است.بابکت  بخشی از گروه دوسان کره جنوبی است که در مقاله زیر با تعدادی از تولیدات این کمپانی موفق در motoroil آشنا خواهید شد.

بابکت

لیفتراک ها محولی از بابکت

یکی از مهم ترین محصولات در این کمپانی Skid Steer یا همان لیفتراک ها هستند. البته این لیفتراک ها به معنی آن چه در ذهن داریم نیست چرا که در ادامه نام آن ها کلمه Loader می آید.

در واقع این لیفتراک ها همان بچه لودر هایی هستند که اساس بلند کردن وسایل با آن ها نیز به شکل لودر است نه لیفتراک. این محصول یک عمر 50 ساله در این شرکت دارد و از اولین ساخته های باب کت به حساب می آید.

قابلیت های بابکت Skid Steer

یکی از فاکتور های مهم در این وسایل، توزیع وزن مناسب آن هاست. این ماشین آلات چون دارای ظرف بارگیری در جلو خود هستند، می توانند بسیار نا متعادل باشند.

بدون بار، بیش از 70 درصد وزن این وسیله روی محور عقب است، چرا که موتور آن در این قسمت قرار دارد. اما وقتی که این وسیله دارای بار است، قضیه کاملا برعکس می شود و 70 درصد وزن در قسمت جلو خواهد بود.

بابکت

به همین دلیل، چرخش ها راحت می شود و حرکت آسان تر خواهد شد که نیاز به موتورهای ( پیشرانه های ) حجیم و پر قدرت از بین می رود. این وسیله می تواند بسته به سایز خود بار هایی به وزن 300 کیلوگرم تا دو تن را در بارگیر خود حمل نماید.

هم چنین مدل هایی مختلفی از لودر، لودر زنجیری، بیل جلو برای بلند کردن الوار های درخت و لوله ها، پیکور و … می توان بر اساس این مدل سفارش داد.

از وسایلی که این دسته از محصولات بابکت را می توان به آن ها تجهیز نمود باید به بیل پشت، پخش کننده آسفالت، پیکور چکشی و چرخشی و.. اشاره کرد که در مجموع به 71 وسیله می رسد!

مینی بولدوزر 

در گذشته وسایل کشاورزی خاصی خصوصا در مناطق شمالی کشور می دیدیم که به آن ها در اصطلاح عامیانه، تیلر گفته می شد. این ماشین این قابلیت را دارد که وسایل مختلفی به آن متصل شود و کارایی های گوناگونی داشته باشد.

نمونه جدید تر این وسایل آنقدر پیشرفت کرده اند که در مدل های ساخت بابکت، به شنی نیز مجهز شده اند. در این ماشین آلات، راننده در پشت وسیله قرار می گیرد و آن را کنترل می کند.

بابکت

این ماشین نیز به خاطر کارکرد بهتر، شنی دارد و امکان اتصال 25 وسیله از جمله چمن زن، بیل جلو، بیل پشت، چاله زن و… را داراست. این ماشین از 520 تا 550 کیلوگرم قادر به بارگیری و ایجاد فشار است.

مینی بیل مکانیکی 

بیل های مکانیکی دارای اندازه های بزرگی هستند که امکان استفاده از آن ها را در برخی مناطق و معابر، سخت و یا حتی غیر ممکن می کند. برای همین هم نمونه های بسیار کوچک از این ماشین آلات ساخته شدند که در سبد محصولات باب کت نیز به چشم می خورند.

بیل های مکانیکی از جمله ادواتی هستند که قادرند با کمک بازو های خود، نیرو های زیادی ایجاد کنند پس شاید قابل باور نباشد که یک بیل مکانیکی سایز کوچک بتواند از 1.2 تن تا 8.5 تن نیرو ایجاد کند.

بابکت

این محصول پر کاربرد بابکت در 15 مدل موجود است که این گستره انتخاب می تواند کار هر خریداری را راه بیندازد. این بیل های مکانیکی دقیقا مشابه برادران بزرگ تر خود هستند، مثل همان ها زنجیر های فلزی دارند، کارایی زیادی دارند، می توانند چرخش 360 درجه داشته باشند، اتاق مجهز و ایمنی دارند و… .

حتی می توان این ماشین را به بیل جلو برای پاک کردن مسیر خود نیز مجهز کرد و بر سر دکل آن به جای بیل از پیکور استفاده کرد تا نه تنها فرقی بین آن و نمونه های بزرگش نباشد، بلکه کارایی بیشتری نیز داشته باشد.

جرثقیل لیفتراک 

teleHandler نام ماشینی است که باب کت بر روی محصول ترکیبی خود گذاشته است. این وسیله دارای یک بازوی هیدرولیکی پر قدرت است که می تواند تا 524 سانتی متر باز شود.

بابکت

در جلوی این بازو می توان هم شاخک های لیفتراک، هم بیل مکانیکی و هم بیل خاک برداری و دیگر ادوات مثل پیکور و چاله زن وصل کرد. به این ترتیب می توان از راه دور تر اقدام به عملیات در فاصله چند متری کرد که در برخی مکان های باریک اهمیت بالایی دارد. این وسیله هم چنین telescopic tool carrier یا به اختصار TTC نیز خوانده می شود.

پیشنهاد سردبیر:نگاهی به تاریخچه و بررسی کارایی یک بولدوزر

بولدوزر های کوچک بابکت 

یکی از مهم ترین و در عین حال خاص ترین محصولات در بین تولیدات بابکت، ماشین آلاتی هستند که برای تردد راحت تر در مسیر های نا مساعد و هم چنین توان کاری بالاتر، دارای زنجیر ها یا اصطلاحا شنی های لاستیکی و فلزی هستند.

در سری جدید تولیدات این شرکت، شنی ها به شکل مثلثی هستند که کارایی آن را بالا تر می برد. این محصولات به خاطر داشتن شنی های لاستیکی از قابلیت تردد در همه مسیر های شنی، باتلاقی، گل و برفی و… برخوردارند و از طرفی به خاطر کاهش وزن به علت استفاده از این سیستم، در کنار پیشرانه پر قدرت، نسبت قدرت به وزن در این خودرو ها بیشتر می شود.

هر چند که ظاهر این وسایل به بولدوزر های کوچکی شبیه است اما این ها هم نمونه های زنجیری همان لیفتراک های باب کت هستند با این تفاوت که به خاطر کاربری های خاصشان، به این سیستم حرکتی مجهز شده اند.

بنا‌براین همان وسایل و ادواتی که بر روی نمونه های چرخ دار قابل نصب هستند، بر روی این محصول نیز تعبیه می شوند. این تانک های کوچک اما قابلیت بارگیری بیشتری را در مدل های سبک تر نسبت به برادران لاستیک دار خود دارند که ظرفیت بارگیری آن ها از 0.9 تن شروع می شود و تا 1.6 تن می رسد.

بابکت

امکان نصب 71 وسیله روی این بولدوزرهای کوچک

این ماشین آلات کوچک از تمام 71 وسیله قابل نصب برای بابکت ها پشتیبانی می کنند که البته بیشترین کاربرد آن ها در حالت دارای بیل جلو هست.

از ویژگی های برجسته این ماشین باید به قابلیت کار در تمام شرایط و هر چهار فصل اشاره کرد. چرا که با داشتن شنی، مسیر های یخ زده و برفی هم برای آن مانعی نخواهند بود.

از طرفی به خاطر سطح اتکای بیشتر بر روی زمین، هم سواری و حرکت نرم تری خواهد داشت و هم فشار وارده به مسیر حرکت کمتر خواهد شد که امکان عبور از مسیر های سست و گلی را به آن می دهد.

یکی از دیگر از ویژگی های این ساختار حرکتی این است که چون امکان بکسوات بسیار کمتر از نمونه های دارای چرخ است، فشاری که می توان با این وسیله در حین کار ایجاد کرد، بیشتر خواهد بود.

خودرو کاربردی 

بابکت برای تردد در مسیر های نا هموار و هم چنین انجام یک سری از کار ها مثل برف روبی و خاک برداری نیز وسیله مخصوصی دارد. این خودرو که بابکت آن را utility vehicles یا UTV می‌نامد، می تواند تا 6 سرنشین را در مدل دو کابین خود حمل نماید، در صورت سفارش مشتری حتی سیستم تهویه مطبوع نیز بر روی آن نصب خواهد شد، می تواند هم به صورت تک دیفرانسیل و هم دو دیفرانسیل نیز سفارش داده شود که امکان انتخاب پیشرانه از نوع بنزینی یا دیزلی نیز ممکن است، می توان جعبه دنده CVT نیز برای آن سفارش داد و انواع و اقسام ادوات را به آن متصل کرد. باری این خودرو نیز می تواند از 0.5 تن تا 556 کیلوگرم بار را حمل کند و بیشترین کاربرد آن در باغ ها و مزارع، زمین های سنگلاخ و گلی است.

بابکت

بابکت چند کاره 

بابکت جدا از ماشین های کاربردی و ماشین آلات عمرانی و کشاورزی خود، در یک سری از محصولاتش ترکیبی از این دو را با هم همراه کرده است که Toolcat Utility Work نام آن است.

این خودرو از یک کابین شبیه به UTV ها بهره می برد با این تفاوت که چهره آن کمی خشن تر است و بیشتر به ماشین آلات کشاورزی و باغبانی می خورد.

بابکت

بر روی این بابکت می توان بیش از 40 نوع از وسایل کاربردی بابکت را نصب کرد که بازو های لیفتراک، بیل خاک برداری، بیل از پشت، برف روب و … از آن جمله هستند. این خودرو در دو مدل وجود دارد و در پشت آن نیز می توان با داشتن یک محفظه بارگیری، اقدام به حمل و نقل وسایل کوچک نیز کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا