حمل و نقل جاده ای و شهری

اتوبوس دوطبقه الکتریکی هیوندای رونمایی شد

هیوندای که در کنار خودروهای سبک در رده خودروهای تجاری نیز فعالیت دارد، از اولین اتوبوس تمام الکتریکی دو طبقه خود با هدف کاهش ترافیک و آلایندگی رونمایی کرد.در مطلب زیر به صورت مختصر در مورد خصوصیات و توان این اتوبوس صحبت کرده ایم،با ما همراه باشید.

سیستم خنک کنندگی باتری ها با استفاده از آب

این اتوبوس از یک مجموعه باتری پلیمری با بازدهی بالا به توان 384 کیلووات ساعت بهره می برد که برای کاهش دمای آن ها دارای سیستم آب خنک بوده و به این خودرو امکان تردد تا 300 کیلومتر را می دهد.

اما نکته بسیار مثبت این باتری ها در ساعت شارژ اندک آن هاست که فقط 72 دقیقه برای شارژ کامل آن ها زمان نیاز بوده که برای خودرویی با کاربری مسافری داخل شهر از همیت زیدی برخوردار است.

مشخصات ظاهری و توان اتوبوس هیبریدی هیوندای

این اتوبوس دارای ظرفیت 70 مسافر است که طبقه پایین آن 59 نفر و طبقه بالا 11 نفر گنجایش دارد. طول این ساخته  هیوندای برابر با 12990 میلیمتر و ارتفاع آن هم 3995 میلیمتر است، سیستم تعلیق محور جلوی آن مستقل بوده که اهمیت و تاثیر زیادی در نرمی اتوبوس در حین حرکت داشته و موتور الکتریکی آن هم 200 کیلووات برابر با 268 اسب بخار توان دارد.

اتوبوس هیبریدی هیوندای
اتوبوس هیبریدی هیوندای

محور عقب نیز فرمان پذیر است تا حرکت این اتوبوس در پیچ های داخل شهر آسان تر باشد ضمن این که برای دوری از تصادف با عابرین پیاده و دیگر وسایل نقلیه دارای سیستم ترمز اضطراری خودکار و هم چنین کنترل حرکت در بین خطوط است.

شرکت BYD  بزرگ ترین سازنده خودروهای برقی

در حال حاضر چین بزرگ ترین استفاده کننده از اتوبوس های برقی است که سهم شرکت BYD که از بزرگ ترین سازندگان خودروهای برقی سبک و سنگین در دنیاست، بیش از بقیه است. در بسیاری از کشورهای دیگر دنیا نیز اتوبوس های برقی در حال فعالیت هستند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا