حمل و نقل جاده ای و شهری

رقابت بر سر بهترین اتاق بین 5 کامیون برتر دنیا

رقابت بر سر بهترین اتاق بین 5 کامیون با برندهای مختلف، موضوعی که در این مطلب به آن می پردازیم. با Motoroil همراه باشید.

در آخرین رقابت دسته ای که از سوی نشریه معتبر bigtruck منتشر شده است، پنج کامیون رنو سری T، مرسدس بنز آکتروس نسخه roadstars carbon black edition، مان TGX نسخه  Commander Lion، ولوو FH نسخه 25 سالگی، اسکانیا نسخه 50 سالگی موتورهای v8 شرکت داشته اند که در این میان فقط رنو با مدلی معمولی اما پر از لوازم و تجهیزات اضافه شرکت کرده بود.

رقابت که بر سر انتخاب بهترین اتاق

در این رقابت که بر سر انتخاب برترین اتاق از نظر وسایل رفاهی، فضا و لوکس بودن، برگزار شده است، با انتخاب مان از نظر دلنشین ترین اتاق و اسکانیا از نظر یک ترکیب هوشمندانه از راحتی و لوکس بودن و رفاهیات به پایان رسید.

انتخاب بهترین اتاق

بزرگ ترین ایراد رنو در این مسابقه در فضای اندک داخل آن عنوان شده است. هر چند که دارای بیشترین ظرافت و ریزه کاری هاست. ولوو و مرسدس بنز شباهت بالایی باهم دارند هرچند که دارای ویژگی های خاص خود هستند. در ادامه بررسی برترین اتاق به موارد زیر رسیدیم.

آکتروس دارای قسمت های متعددی برای قرار دادن اشیا و لوازم ضروری است و تخت خواب راحتی دارد و ولوو نیز با وجود فضای کم برای شاگرد، یک فضای دوستانه تری طراحی کرده است. اما در مقابل این سه کشنده، مان و اسکانیا که به نوعی برادر هم در گروه فولکس واگن هستند، موفق تر عمل کرده اند و به نتایج بهتری در یک ترکیب عاقلانه از فضا، لوکس بودن و راحتی رسیده اند.

به نحوی که MAN TGX هم از بیرون و هم از داخل کابین بسیار زیباست و طراحی کاربردی خوبی دارد. اسکانیا نیز هرچند بزرگ ترین کابین این رقابت را ندارد اما هم از نظر طراحی داخلی و ارگونومی داشبورد و هم مواد مورد استفاده از بخش های گوناگون اتاق، امتیاز بالایی کسب می کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا