حمل و نقل جاده ای و شهری

وانت بار آریسان را بهتر بشناسید

وانت بار آریسان نام وانتی که جایگزین وانت پیکان باردو بود. به طور کلی ساخت این خودرو در ایران خودرو را به علت جایگزین کردن این خودرو با وانت پیکان باردو را باید به فال نیک گرفت.

وانتی که گرچه کم و کاستی های ریز و درشتی دارد اما حداقل از لحاظ ظاهری در برابر سایر خودروهای تولیدی این شرکت حرف هایی برای گفتن دارد. در ابتدا باید خاطرنشان کرد آریسان بر روی پلت فرم توسعه یافته پژو 405  یا همان RoA ساخته شده است و نمای کابین آن نیز بسیار شبیه به 405 هست.

"<yoastmark

پیشرانه وانت آریسان

وانت بار آریسان از پیشرانه‌ای بهره می برد که روزگاری بر روی وانت های باردو یا همان پیکان وانت های قدیمی استفاده می شد که تغییر شکل یافته و به نوعی برای آریسان به شکل تخصصی بهبود یافته است. پیشرانه به روزرسانی شده OHV دوگانه سوز این خودرو برای کسب استانداردهای آلایندگی یورو 4 از سیستم کاتالیزور جدید اگزوز بهره می برد که حجم آن 100 سی سی افزایش پیدا کرده و با حجم دقیق 1696 سی سی توانایی تولید 78 اسب بخار نیرو را دارد.

"<yoastmark

مخزن سوخت بنزین آریسان

مخزن سوخت بنزین وانت بار آریسان 52 لیتری و همچنین کپسول های گاز 70 لیتری به این وانت قدرت پیمایش زیادی می دهند اما نباید توقع یک وانت کم مصرف را از این خودرو داشته باشید. زیرا باید این نکته را در نظر گرفت که اساس کار طراحی این پیشرانه حداقل برای 20 سال قبل است و بازده چندانی ندارد.

آپشن های آریسان

کولر، فرمان هیدرولیک، ایموبلایزر، سیستم قطع کننده سوخت در مواقع اضطراری به همراه دو کیسه هوا ایمنی نیز از آپشن های این خودرو به شمار می آیند.

"<yoastmark

ظرفیت حمل بار

از نظر ظرفیت حمل بار نیز باید گفت آریسان قادر است تا 800 کیلوگرم بار را جابجا کند اما شاسی ضعیف آن مشکل بزرگی است که در حال حاضر دارندگان این وانت با آن دست و پنجه نرم می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا