حمل و نقل جاده ای و شهری

DAF 3200 با عمری کوتاه دردنیای کشنده‌ها

نوستالوژی

در گذشته کامیون‌های DAF در کشورمان در مدل‌های مختلفی حضور داشتند. بیشتر آن‌ها نمونه‌های دماغه‌داری بودند که عمری از آن‌ها گذشته بود.

DAF 3200
DAF 3200

در اوایل دهه هفتاد که واردات خودرو‌های خارجی به کشور شروع شده بود، در کنار کامیون‌ها و کشنده‌های مختلفی که از گوشه و کنار دنیا وارد کشورمان می‌شدند، نمونه‌های جدیدی از DAF‌های بی‌دماغ نیز دیده شدند. شایعات بر سر این کامیون‌ها زیاد بود. می‌گفتند که راه‌آهن برای خودش وارد کرده است. مثل ماک متروهایی که در همان زمان توسط مترو تهران وارد شده بود.

اما هر چه بود چندان عمر پر برکتی نداشتند و به سرعت از گردونه رقابت خارج شدند. گفته می‌شد “سوپر دارن و سینه‌کش‌ها رو خوب میرن” و اکثر افراد نیز به همین یک جمله تکیه می‌کردند. این کامیون‌ها در دست مردم خیلی کم دیده می‌شد چون کلاً کم وارد شد و خیلی زود به خاطر حضور کم رنگ DAF در کشورمان نیز به فراموشی سپرده شد.

البته در آن سال‌ها راننده‌های اهل ترکیه هم از این کامیون نسبت به دیگر نمونه‌ها و حتی فیات‌هایی که الان وجود ندارند، خیلی کمتر استفاده می‌کردند و تنها دلیل آن را می‌توان در قیمت بالاتر آن‌ها دانست.

حالا نوه و نتیجه همین مدل‌های 3200 در حال وارد شدن به بازار کشورمان هستند. محصولاتی که سال‌هاست در اروپا درخشیده‌اند و قرار است تا با باورهای مرسدس بنزی و ولوویی کشورمان رقابت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا