حمل و نقل جاده ای و شهری

آشنایی با انواع کلاس های مینی کامیونت ها با کاربری های مختلف

مینی کامیونت ها با داشتن کاربری های مختلف، در چند رده کاری به شکل استاندارد تولید می شوند. البته کمپانی های مختلفی نیز در سراسر دنیا هستند که با کار بر روی این قبیل خودرو ها آن ها را برای کاربری های خاصی مثل خودرو های آتش نشانی، نمونه های مخصوص آفرود، جرثقیل های کوچک و … آماده می کنند.

مینی کامیونت
مینی کامیونت

اما در حالت استاندارد این خودر ها در 5 کلاس مختلف تولید می شوند.

 • وانت های 2 درب یکی از اتاق های مختلف این مینی کامیونت ها هستند. این خودرو ها دارای طول بار بیشتری هستند و به همین خاطر برای حمل و نقل وسایل مختلف، انعطاف بیشتری دارند. در قسمت باری این محصولات، درب های بغل نیز قابلیت باز شو دارند تا بارگیری و تخلیه نیز آسان تر باشد.
  مینی کامیونت
  مینی کامیونت
 • وانت های 4 درب نیز مثل نمونه های دو درب هستند با این تفاوت که به خاطر داشتن یک کابین اضافه، محفظه بارگیری آن ها کوچکتر است. این خودرو ها بیشتر بر اساس حمل سرنشین بیشتر با قابلیت حمل بار ساخته می شوند. این نوع معمولا دارای امکانات پایه بیشتری است و نسبت به بقیه برادران خود، بیشتر برای مسیر ها و کاربری های خارج جاده استفاده می شود.
 • مینی کامیونت
  مینی کامیونت

  نوع دیگری از مینی کامیونت ها، نمونه های 4 درب با طول بیشتر است. این خودرو ها دارای شاسی کشیده تری هستند تا جبران وجود یک کابین بیشتر و در نتیجه محفطه بارگیری کوچکتر شود. این مینی کامیونت ها در واقع ترکیبی از دو مدل دو درب با طول بار بیشتر و 4 درب با طول بار کمتر هستند. چرا که در واقع قسمت بار دقیقا برابر با نمونه های دو درب همان کارخانه هستند تا به این شکل قیمت تمام شده تولید نیز کاهش یابد.

 • مینی کامیونت
  مینی کامیونت
 • از آن جا که این خودرو ها دارای یک کاربری اساسی در مزارع و بخش کشاورزی و دامپروری ها هستند، مدل های کمپرسی آن ها نیز وجود دارد. البته این نوع کاربری در کشور های پیشرفته اهمیت دارد و در کشور ما که کمپرسی کردن خودرو بدون توجه به قوانین صورت می گیرد و همه نوع ماشین، از نیسان های وانت تا کامیون های باری با اتاق چوبی با قابلیت کمپرس می بینیم، چندان محصول قابل توجهی نخواهد بود.
  مینی کامیونت
  مینی کامیونت
 • بر روی شاسی همین نوع خاص از خودرو ها، نمونه های تمام مسقف آن ها برای حمل سرنشین و مسافر در کشور های دارای جمعیت زیاد، بسیار کارایی دارد. این ون های کوچک که با نام Convoy رده بندی می شوند، معمولا دارای امکانات قابل قبولی هستند و قابلیت حمل 6 تا 7 سرنشین را دارند. میکرو ون ها برای شهر های شلوغ، انتخاب بهتری نسبت به خودرو های سدان هستند.
 • از آن جایی که در شهر های بزرگ و شلوغ، نیاز به خودرو های کوچک با قابلیت های بزرگ حس می شود، میکرو ون ها دارای نمونه های باری نیز هستند تا برای حمل و نقل بسته های کوچک و محموله های پستی به کار گرفته شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا