حمل و نقل جاده ای و شهری

کشنده ولوو FH شوالیه آهنی، تیر ولوو به اسکانیا

جنگ قدرت بین دو هم وطن سوئدی یعنی ولوو و اسکانیا ظاهرا تمامی ندارد و حتی با شیطنت های ولوو، قرار است تا شعله ور تر نیز شود.

ولوو FH
ولوو FH

روز های نزدیک به رونمایی اسکانیا از سری اتاق های جدیدش است و درست ولوو نیز رونمایی از کامیون خاص خودش یعنی شوالیه آهنی را یک روز بعد از این رونمایی قرار داده است تا بتواند کانون توجهات را از سوی اسکانیا به سمت خودش جلب نماید آن هم با کامیونی که 2400 اسب بخار قدرت دارد!

پیشرانه ولوو FH

ولوو FH

ولوو FH

این کشنده نمایشی که فقط برای جابجایی چند رکورد از سوی ولوو ساخته شده است، بر اساس ولوو FH طراحی شده است که البته تغییرات زیادی برای داشتن آیرودینامیک بهتر در کنار کاهش وزن در آن اعمال شده است. موتور D13 نصب شده بر روی محصولات FH با تغییرات زیادی هم چون نصب 4 توربو شارژر و اینترکولر آب خنک، قادر است تا 2400 اسب بخار قدرت و 6 هزار نیوتن متر گشتاور را به گیربکس دو کلاچه I-shift تحویل دهد.

ولوو FH
ولوو FH

این پیشرانه در وسط این کامیون نصب شده است که در احاطه بخش های مختلفی که برای کاهش مقاومت در برابر باد طراحی شده اند قرار دارد. این کامیون در حدود 5 تن وزن دارد و سیستم کلاچ آن برای توانایی تحمل این میزان گشتاور، تقویت شده است.

شوالیه آهنی قرار است تا رکورد سرعت را در مسافت 500 متر و یک کیلومتر بشکند و این اتفاق دقیقا یک روز بعد از رونمایی اسکانیا خواهد افتاد.

ولوو FH
ولوو FH

ولوو قبلا در سال 2007 نیز با یک کامیون 1600 اسب بخاری رکورد هزار متر را با سرعت 158.8 کیلومتر در ساعت شکسته بود و در سال 2011 نیز با یک کامیون هیبریدی متشکل از یک موتور 1800 اسب بخاری و یک موتور الکتریکی 300 اسبی، رکورد مسافت هزار متری را با سرعت 152.2 و مسافت 500 متری را با سرعت 115.4 به ثبت رسانده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا