حمل و نقل جاده ای و شهری

کف تخت یا Flat Floor در تمام کشنده های اروپایی

اتاق بدون تونل

امروزه کابین های بلند با کف تخت یکی از ویژگی های بسیار مثبت در طراحی کشنده های جدید است. پالانی موتور و یا همان تونل موتور یکی از معضلات موجود در کشنده ها و کامیون هاست به نحوی که ارتفاع کم آن همیشه از سوی سازندگان به عنوان یک امتیاز مثبت در محصولاتشان قلمداد می شود.

کف تخت کشنده
کف تخت کشنده

امروزه با افزایش ارتفاع اتاق ها و نصب پیشرانه در ارتفاع پایین تر سعی می شود تا هر چه بیشتر از ارتفاع پالانی موتور کاسته شود. این کاهش ارتفاع جدا از این که فضای جلو و اطراف پا بهتری را برای راننده و سرنشین فراهم می کند، امکان تردد در داخل اتاق را به صورت ایستاده ممکن کرده و رفت و آمد به تخت خواب نیز راحت تر می شود.

کف تخت یا Flat Floor

کشنده
کشنده

کف تخت یا Flat Floor امروزه در تمام کشنده های اروپایی دیده می شود و در حالی که تا چند سال قبل فقط در برخی از آن ها و آن هم فقط در بلند ترین اتاق وجود داشت. اما امروزه می توان از هر سازنده چندین اتاق با ارتفاع مختلف اما با کف تخت مشاهده کرد که همه آن ها تضمینی برای آسایش و راحتی سرنشین و راننده در مسیر های بلند است.

کف تخت کشنده
کف تخت کشنده

معمولا برای خودرو هایی که قرار نیست در مسافت های بلند تردد کنند، این ضرورت در طراحی آن ها وجود ندارد چرا که برای رسیدن به کف تخت باید به ارتفاع اتاق افزود که این ویژگی مناسب کشنده ها و کامیون های است که در مسیر های بلند طراحی می کنند و قیمت تمام شده بالاتری دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا