حمل و نقل جاده ای و شهری

کامیون‌ها و کشنده‌های ساویم و یا برلیه

فرانسوی خاموش

در این مقاله شما را با کامیون ها و کشنده های ساویم و یا برلیه آشنا می‌کنیم. امروزه کمتر کسی هست که نام کامیون ها و کشنده های ساویم ( saviem ) و یا برلیه (Berliet ) را شنیده باشد. این دو کمپانی معروف فرانسوی، پایه و اساس شرکت رنو تراکز را در سال 1978 ریختند و با ادغام شدن در هم و خریداری شدن توسط کمپانی رنو، سنگین های این شرکت را متولد کردند.

1 39
کشنده‌های ساویم

اما برلیه کمپانی بسیار قدیمی‌تری از ساویم هست و زمانی از معروف‌ترین سازندگان کامیون و هم چنین خودرو‌های سواری در اروپا به شمار می‌رفته است. این شرکت در سال 1899 تاسیس شد و تا سال 1980 نیز محصولاتش در بازار فروخته شد.

عملکرد کشنده‌های برلیه

برلیه در ابتدا محصولاتی با پیشرانه های تک سیلندر می ساخت تا از ابتدای قرن بیستم، موتور های 2 سیلندر را نیز در خط تولید خود به کار گرفت. این رویه تا قبل از شروع جنگ اول جهانی به موتور های 4 سیلندر رسید. برلیه در زمان این جنگ با گرفتن 400 هکتار زمین، شروع به ساخت محصولاتی برای جنگ و انواع زره پوش ها و تانک ها کرد و کارکنان خود را به 3150 نفر افزایش داد.

2 35
کشنده‌های ساویم

محصول شرکت برلیه در سال 1957

این شرکت در سال 1957 اقدام به طراحی کامیون T100 با قدرت های 600 و 700 اسب بخار با استفاده از پیشرانه خورجینی 12 سیلندر 29.6 لیتری کومنز کرد. این کامیون تا سال ها لقب بزرگ ترین کامیون تولیدی دنیا را یدک می کشید و بر ای امور راهسازی و معدنی طراحی شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا