نظامی

از برترین نفربر جهان چه اطلاعاتی دارید

برترین نفربرهای جهان،ساخت کدام شرکتها می باشند؟

BOXER یکی به عنوان یکی از کاملترین و برترین نفربر جهان شناخته می شود که حاصل همکاری شرکت (Krauss-Maffei Wegman (KMW و Rheinmetall Landsystem از طرف آلمان و مجموعه صنعتی Stork هلندی است و در حال حاضر از برترین نفربرهای جهان به شمار می‌آید.

در نگاه اول به این مشت زن دو رگه اروپایی، خشونت و استحکام بی بدیل زره و کیفیت خود را به رخ می‌کشد. در نخستین گام برای طراحی، این نفربر به پیشرفته ترین فیلترهای ابداع شده تا به امروز مجهز شده است و سرنشینان آن را از هرگونه سلاح های شیمیایی و بیو لوژیکی مصون می‌دارد.

چهار محور و هشت چرخ، که چرخ ها هر کدام از سیستم تعلیق مستقل برخوردارند و به سامانه کنترل خودکار فشار چرخ (CTIS) نیز مجهزند، به همراه پیشرانه 700 اسب بخاری و هم چنین یک گیربکس ساخت Alison این نفربر بی‌همتا در دنیای جنگاوران می تواند سرعت این هیولای 33 تنی را به 103 کیلومتر در ساعت برساند و در کسری از ثانیه سربازان آماده نبرد را به صحنه نبرد منتقل کند!

BOXER به مسیرهای صعب العبور نه نمی گوید

این مشت زن اروپایی با رد شدن از ارتفاع 80 سانتی متری و گودالی با عرض 2 متر یا شیب 33 درصد آن هم بدون شنی و با لاستیک تقریبا دست رد به سینه هیچ مسیر ناهموار و صعب العبوری نمی‌زند آن هم با وزن 33 تن که در نوع خود بی‌نظیر است.

برترین نفربر جهان
برترین نفربر جهان

زره انعطاف پذیر به همراه طراحی V شکل آن در زیر بدنه و صندلی های ضد شوک (موج ناشی از انفجار) و هم چنین قفس فولادی داخل کابین به همراه  توپ 105 میلی متری وظیفه حمایت از این بوکسور اروپایی و سرنشینان آن را دارد.

هم اکنون در حدود 450 دستگاه از این نفربر ساخته شده است و طبق اعلام رسمی ساخت آن تا 600 دستگاه به طول خواهد انجامید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا