نظامی

با بهترین مین کوب دنیا Aardvark بیشتر آشنا شوید

در مطلب زیر در مورد یکی از بهترین مین کوب های جهان که کارش پاکسازی مین در مناطق جنگی می باشد،صحبت می کنیم.با Motoroil همراه باشید.

خودروهای مین کوب یا به اصطلاح عامیانه مین روب خودروهایی هستند که بعد از جنگ جهانی دوم به منظور پاکسازی مین‌های باقی مانده از جنگ علی الخصوص سواحل نرماندی در فرانسه بر روی کار آمدند و اغلب دارای توان زره‌ای بالا هستند و تقریباً می‌شود گفت با عملکردی یکسان جهت پاکسازی مسیر عبور کاروان‌های نظامی حداقل به عرض 4 متر کارایی دارند و از کارآمدترین جنگ افزارهای دنیای ادوات زره‌ای قلمداد می‌شوند.

Aardvark

Aardvark نام یکی از برترین مین کوب‌های حال حاضر جهان است. این خودروی ساخت انگستان تقریباً 15 سال متمادی در انواع جنگ‌ها خصوصا در کشور افغانستان و در مصاف با طالبان حضور مستدام داشته و بدون هیچ گونه تلفات انسانی یکی از قابل اعتماد ترین مین کوب‌ها به شمار می رود این غول بریتانیایی از 72 زنجیر که به انتهای آن‌ها چکش وصل شده‌اند بهره می‌برد و با 300 دور چرخیدن در دقیقه مسیری به عرض 3 متر را پاکسازی می‌کند.

Aardvark
Aardvark

Aardvark دارای دو تیر بار

زره این تانک در برابر گلوله‌های با کالیبر بالا بسیار مقاوم است و طراحی کابین آن در زیر خودرو کاملاً به صورت v شکل است. هم چنین از یک سپر فولادی با ضخامت زیاد در پشت زنجیرها بهره می‌برد تا از انفجار مین‌ها در برخورد ترکش‌های آن‌ها مصون بماند. هم چنین از دو تیر بار با کالیبرهای 7.62 و 12.7 میلی متری برای از خود استفاده می‌کند.

Aardvark
Aardvark

این کفتار انگلیسی از یک پیشرانه 160 اسب بخاری استفاده می‌کند که آن را قادر می‌سازد از شیب 33 درصد و هم چنین از گودال‌هایی با عمق 0.5 متر به راحتی عبور کند در حالی که حداکثر سرعت آن به 20 کیلومتر در ساعت می‌رسد. از بزرگترین ویژگی‌های این کفتار وزن 15 تنی آن است که می‌تواند حتی با هوایپمای ترابری هرکولس C-130 نیز به هر جای دنیا سفر کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا