نظامی

با مشخصات فنی خودروی نظامی Flyer بیشتر آشنا شوید

در این مقاله شما را با مشخصات فنی خودروی نظامی Flyer ساخت  General Dynamics آشنا میکنیم. با بررسی طراحی، پیشرانه و عملکرد خودروی نظامی Flyer اطلاعاتی را در موردش بدست خواهیم آورد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

طراحی خودروی نظامی Flyer

باور کردنش سخت است ولی Flyer ساخت کارخانه General Dynamics در هر یکصد کیلومتر 125 لیتر بنزین می‌سوزاند! در برخورد اولیه این خودرو شباهت بسیار زیادی به خودروی هاموی یار همیشگی سربازان ایالات متحده دارد.

ولی همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید این خودرو برای واکنش سریع طراحی شده و زره زیادی را با خود حمل نمی‌کند و همین ویژگی باعث می‌شود تا به راحتی توسط بالگردهای شینوک و هواپیماهای ترابری سبک به راحتی حمل شود.

یکی از علت‌هایی که ابالات متحده تا به امروز هنوز موفق به ریشه کن کردن طالبان در افغانستان نشده است عدم وجود راه‌های مناسب و اغلب مناطق صعب العبور و کوهستانی است که دسترسی به آن بسیار سخت است و شاید با آمدن این پرنده آمریکایی گره از کار سربازان ناتو و ایالات متحده باز کند.

خودروی نظامی Flyer
خودروی نظامی Flyer

این خودرو واکنش سریع که قطعات به کار رفته در آن با هاموی شباهت بسیار دارد از سال 2013 وارد خدمت به سپاه تفنگ داران نیروی دریایی شده است و از یک مسلسل 7.62 میلی متری یا مسلسل 12.7 میلی متری بهره می‌برد و هم چنین می‌تواند به یک نارنجک انداز نیز مجهز گردد.

عملکرد پیشرانه خودروی نظامی Flyer

پیشرانه این خودرو یک موتور 195 اسب بخاری توربو شارژ دیزلی است که در نسخه Flyer 72 می‌تواند تا 2 تن بار را در محفظه حمل بار و یا 9 سرباز با تجهیزات کامل را جهت اعزام مناطق جنگی ناهموار حمل کند.

این خودروی 1.8 تنی که حاصل پیروزی کمپانی جنرال داینامیک در مزایده دولت امریکا به ارزش تقریبی 562 میلیون دلار و به تعداد 1300 دستگاه است با اینکه مدت زمانی از تولید آن نگذشته است ولی مشتریان زیادی از کشورهای حوزه خلیج فارس و در اروپا به ویژه انگلیس دارد.

قابلیت خودروی نظامی Flyer

این خودرو که با توجه به انتخاب نوع کاربری می‌تواند از حالت 4*2 به 4*4 تبدیل شود قابلیت این را دارد که با نصب یک قرقره بزرگ به یاری دیگر خودروهای آسیب دیده و یا گیر کرده در مسیر بشتابد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا