نظامی

معرفی خودروی نظامی Nimr محصول کشور امارات

خودروی نظامی Nimr محصول کشور امارات  را  معرفی می‌کنیم. خودروی تاکتیکی حاصل تحقیق و فناوری صنایع GAZ روسیه به سفارش امارات متحده عربی است اما در اردن تولید می‌شود.

ارتقاء خودروی نظامی Nimr

خاندان بن جبار در امارات صاحب مجموعه کارخانه‌هایی هستند که وظیفه آن ارتقاء Nimr است، طوری که توانسته‌اند با کمک یکی از شرکت های الکترونیک آلمانی کامپیوترهای بسیار پیشرفته ای برای این خودرو طراحی کنند و به کمک شرکت Thales فرانسه موفق به طراحی این خودروی برای عملیات ویژه شده‌اند.

خودروی نظامی Nimr 
خودروی نظامی Nimr

انواع دو مدل خودروی نظامی Nimr

1. Nimard: این خودرو معرفی خودروی نظامی Nimard محصول کشور امارات مخصوص عملیات هوایی کوتاه برد است و زره ماژولار آن مقاومت کمتر و در نتیجه وزن کمتری دارد که موجب چابکی آن در تعقیب انواع هواگرد می‌شود. این خودرو با چهار موشک زمین به هوای Mistral و رادار فرو سرخ می‌تواند هر نوع بالگرد، هواپیمای ترابری سنگین و پهبادی را شکار کند.

2. Nimrac : خودروی نظامی Nimrac برای پشتیبانی از ستون زرهی یگان پیاده نظامی و انهدام تانک های دشمن طراحی شده است. زره ماژولار آن بسیار مقاوم بوده و مجهز به ۴ فروند موشک ضد تانک هوشمند MILAN ER است . این خودرو می‌تواند تجهیزات زرهی دشمن را از فاصله 2 کیلومتری هدف قرار دهد.

پیشرانه خودروی نظامی Nimr

پیشرانه این خودرو ساخت آمریکا است و می‌تواند 195 اسب بخار تولید کند و سیستم خنک کننده آن به نحوی طراحی شده است که حتی گرمای سوزان بیابان‌های عربستان هم نمی‌تواند برای این پیشرانه مشکلی به وجود بیاورد.

این خودرو تاکتیکی با بدنه‌ای عریض و سیستم کنترل هوشمند باد تایرها که به محض این که یک چرخ هرزگردی داشته باشد وارد عمل شده و باد آن را کم می‌کند تا با اصطکاک بیشتر چرخ به رمل بچسبد و در آن فرو نرود، مخصوص بیابان طراحی شده است. لازم به ذکر است از این خودروی 4.4 تنی 1500 دستگاه برای امارات متحده سفارش گرفته شده است و لیبی و لبنان نیز از مشتریان خارجی این خودرو به شمار می‌آیند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا