نظامی

معرفی مشخصات فنی خودروی نظامی Tupi از ایالات متحده جنوبی

در این مطلب به معرفی مشخصات فنی خودروی نظامی Tupi از ایالات متحده جنوبی‎ می پردازیم. جالب است بدانید پس از جنگ جهانی دوم برزیل برای خرید جت‌های گلاستو برزیل هیچ ماده خام ارزشمند یا پولی نداشت که پرداخت کند و به جای آن 15000 تن پنبه به انگلستان داد!

صنایع دفاعی برزیل یکی از رو به رشدترین ارتش‌های جهان است؛ بالگرد EC725 مجهز به اگزوسه، پهپاد S-100، جنگنده میراژ 3 و جت‌های ام بی-۳۲۶ تنها بخشی از تجهیزات ارتش یازدهم جهان با بودجه 27 میلیارد دلاری است.
در همین راستا برزیل با همکاری رنوی فرانسه خودروی زرهی بر پایه شرپا طراحی و تولید کرده است که قرار است ستون یگان زرهی پیاده نظام برزیل و هم چنین خودروی گشت زرهی برای پاسبانی از مرزهای این کشور را انجام دهد.

این خودرو قادر است تا 4 سرباز تا دندان مسلح را با خود حمل کند و هم چنین می‌تواند تا 1.5 تن را در قسمت عقب خود حمل کند.

معایب خودروی نظامی Tupi

نقطه ضعف این خودروی تاکتیکی برزیلی زره آن است به نحوی که تاب تحمل در برابر گلوله‌های با کالیبر بالا و خصوصاً ضد زره را ندارد و نهایتاً می‌تواند در برابر اسلحه‌های دستی مثل کلت و کلاشنیکف مقاومت کند، هر چند که ورق V شکل طراحی شده در زیر آن به خوبی می‌تواند موج انفجار مین‌های دستی را دفع کند ولی خیلی به حفظ جان سرنشینان این خودرو در میدان جنگ نمی‌شود دل بست.

خودروی نظامی Tupi
خودروی نظامی Tupi

عملکرد خودروی نظامی Tupi

برای مقابله با آتش دشمن این خودرو از دو مسلسل سنگین و سبک 12.7 و 7.62 میلی متری بهره می‌برد که این سلاح‌ها قادر هستند به صورت اتومات توسط ریموت درون کابین شلیک کنند و حتماً لازم نیست تا اپراتور پشت آن بایستد و آن را هدایت و آتش کند. پیشرانه 4.8 لیتری توربوشارژ دیزلی رنو قادر است برای این زره پوش 8 تنی 218 اسب بخار تولید کند که یک جعبه دنده 5 سرعته خودکار با آن جفت شده است.

این خودروی نو پا برزیل توسط هواپیمای ترابری جدید EMBRAER KC-390 به هر نقطه از جهان منتقل می‌شود و خود نیز می‌تواند با یک بار سوخت گیری 800 کیلومتر را طی کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا