نظامی

با پهلوان جنگی به نام Assault Breacher Vehicle آشنا شوید

معمولا برای کند کردن حرکت قوای زرهی و سواره نظام دشمن، طرف مقابل اقدام به ساخت موانع مصنوعی نظیر خندق، بلوک‌های بزرگ بتنی و … می‌کند. این موانع به شکلی ساخته می‌شوند که در مقابل انفجار مقاوم بوده و به خوبی بتوانند حرکت ادوات زرهی دشمن را فلج کنند. ساحل نرماندی را در سال 1944 تصور کنید، عبور از استحکامات این ساحل به تنهایی جان هزاران سرباز را گرفت اما امروزه خودروی همه فن حریف ABV به کارزار جنگ آماده تا بتواند این موانع عظیم را در هم بشکند.

5 6

این خودروی نظامی مهندسی که در سال 2002 طراحی شده است، شاسی تانک مشهور و پر قدرت آبرامز را به امانت گرفته و به منظور پاکسازی مسیر پیشروی نیروهای خودی از انواع موانع مثل مین‌ها، بمب‌های IED و اجسام سخت، طراحی و تولید شده است. این خودرو نیز در صورت تجهیز شدن به بیل مین روب ساخته شده از کولار بسیار مقاوم می‌تواند به راحتی مسیر پیش رو را مین روبی کند و حتی با اسپری مسیر را هم برای عبور سایر ملزومات نشانه گذاری کند.

abv assault breacher vehicle heavy engineer armoured vehicle tank United States US Army american 925 DVIDS 002

پیشرانه تنومند این زره پوش که در نبرد افغانستان کاربرد بسیاری برای نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا داشت، 1500 اسب بخار نیرو تولید می‌کند و وزن آن به 70 تن می‌رسد. این موتور دارای قابلیت Multi Fuel است و در صورت نبود گازوئیل می‌تواند از بنزین، نفت، سوخت جت و انواع سوخت‌های مایع فسیلی پایه کربن استفاده کند. از این پهلوان جنگی در حدود 60 دستگاه ساخته شده است که گفته می‌شود ارزش هر یک از آنان بالغ بر 7 میلیون دلار است. ضمنا باید یادآور شد حداکثر سرعت این زره پوش جنگی به 70 کیلومتر  بر ساعت می‌رسد.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا