نظامی

MOWAG Eagle خودرویی جنگی از کشور همیشه در صلح

زره پوش چند کاره MOWAG Eagle توسط دستان هنرمند متخصصین شرکت Mowag سوئیس طراحی و ساخته شده است. این شرکت برای تولید نمونه اولیه ابتدا از تجهیزات آمریکایی از جمله گیربکس استفاده می‌کرد، اما به مرور خودش تمامی قطعات را طراحی و در سری های بعدی عقاب به کار گرفت.

2 34
MOWAG Eagle

عقاب I:

این نمونه فقط برای گشت محدود و حمل سرباز و فرماندهان طراحی شده است و چون برای میدان جنگ نیست زره آن خیلی مقاومتی ندارد و اسلحه ای حمل نمی‌کند اما وزن آن 3.8 تن است و 2 تن هم بار می‌تواند حمل کند.

عقاب II:

برای نیروی های حافظ منافع صلح در سازمان ملل ساخته شده است و از زره مقاوم‌تری بهره می‌برد و در آفریقا به وفور یافت می‌شود؛ وزن این خودرو 4.8 تن است و از مسلسل سبک 7.62 میلی متری بهره می‌برد.

عقاب III:

این مدل برای عملیات شناسایی ویژه طراحی شده است و مجهز به رادارهای فروسرخ و اپتیکی و مسللسل های سنگین و سبک است. وزن این ورژن با بار و تجهیزات کامل به 5.4 تن می‌رسد.

عقاب IV:

سنگین‌ترین و قوی‌ترین ساخته کمپانی MOWAG است، به نحوی که با تجهیزات و بار کامل وزن آن به 7.8 تن می‌رسد. زره این خودرو در رده از نوع STANAG 4569، Ballistic level 2 و Mine level 2a است که برای لمس بهتر کافی است بدانید اگر 6 کیلوگرم TNT در زیر هر چرخ منفجر شود هیچ آسیبی به خودرو و سرنشینان آن وارده نشده و همگی جان سالم به در می‌برند.

4674028556 6e8191638a b
MOWAG Eagle

موتور این خودرو با نام Cummins ISBe و با حجم 5.9 لیتر ساخته می‌شود، که قادر است 250 اسب بخار برای این زره‌پوش تولید کند هم چنین ظرفیت سوخت این زره‌پوش 180 لیتر است که آن را قادر می‌سازد بدون توقف تا 650 کیلومتر را طی کند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا