نظامی

تا چه حد با کامیون های نظامی و تانک بر آشنا هستید؟

فیل سالخورده میدان نبرد

کشور آلمان در اروپا همیشه پیشتاز نوآوری‌های جنگی بوده و به عنوان یکی از سازندگان برتر ادوات پیشرفته نظامی در این حوزه فعالیت های گسترده ای دارد.

تانک
تانک

آشنایی با انواع تانک

کشنده
کشنده

تانک‌های کینگ تایگر، لئوپارد، کشنده‌های MAN، بنز و حتی خودروهای کلاس G نیز در این زمینه زبانزد خاص و عام هستند. Faun SLT-50، اولین تانک بر پیشرفته و قدرتمند آلمانی‌ها  بود که در سال  1960  توسط شرکت Elefant Tank طراحی و به تدریج و به مرور زمان، این غول کشنده تا پایان عمر خود که حدوداً سه سال پیش بود به صورت مداوم اورهال می شد.

کابین این تانک بر طوری طراحی شده است تا بتواند وسایل مورد نیاز کامیون، مانند زنجیرهای مخصوص برای فیکس کردن تانک  بر روی کمرشکن، حمل پرچم قرمز  و چراغ اضافی در شب برای اعلام حضور ، جعبه ابزار و……. را در خود جای دهد.

در سقف این خودرو دریچه‌ای تعبیه شده که بتوان در صورت نیاز و احساس خطر یک مسلسل اتوماتیک12.7  میلی متری را نصب کرد و از خودرو محافظت نمود، شایان ذکر است شیشه‌های این تانک بر ضد گلوله بوده و می‌تواند در برابر گلوله‌هایی تا کالیبر 12.7 میلی متر مقاومت کند و عنوان شده است که مدل‌های جدیدتر قادرند تا در برابر انفجار 8 کیلوگرم EBD یا بمب‌های کنار جاده‌ای مقاومت کند.

پیکر بندی این کامیون 8×8 است و وزن آن به 22.8 تن می‌رسد. ظرفیت این تانک بر نیز 52 تن است که به همین علت با روی کار آمدن تانک‌های سنگین وزن لئوپارد در ارتش ژرمن‌ها، کشنده سنگین وزن MAN جای این تانک بر سالخورده را تصاحب کرده است.

SLT در حال حمل تانک چیفتن

SLT
SLT

قلب تپنده Faun ساخته شده توسط کمپانی اشتوتگارتی با نام Mercedes-Benz MB 837 Ea-500 diesel است که می‌تواند 730 اسب بخار تولید کند و با بار کامل SLT را به سرعت 65 کیلومتر در ساعت برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا