کوپه و رودستر

آشنایی با بهترین خودروها که از هواپیما الهام گرفته‌ شده‌اند

بهترین خودروها که از هواپیما الهام گرفته‌شده‌اند ، این مطلبی است که میخواهیم در موردش صحبت کنیم. با ما همراه باشید. برای طراحان خودروهای سریع، هنگامی که سخن از الهام بخشی به میان می‌آید، چه چیزی می‌تواند حق مطلب بهترین خودروها را فراتر از هواپیماها بیان کند؟

تلفیقی از سرعت دیوانه‌وار، آیرودینامیک خارق العاده، و حتی افسون کودکانه هواپیماهای جنگی، باعث شده است که در طول سالها خلاقیت بسیاری از طراحان خودرو برای به کارگیری توانایی‌های این دستگاه های پرنده در اتومبیل، بر انگیخته شود. در بین این طراحی‌ها، اتومبیل‌هایی وجود دارند که به طرز بچه‌گانه‌ای بی‌معنی طراحی شده‌اند؛ همانند کانسپت مضحک فراری Fx1 RR و لامبورگینی اگویستا.

با این حال، در این بین خودروهایی نیز یافت می‌شوند که بسیار خلاقانه پایه‌ریزی شده و طراحان آن‌ها به بهترین شکل ممکن برای تکنولوژی و بدنه این خودروها از هواپیما بهره جسته‌اند و به عنوان بهترین خودروها شناخته شده اند.

بهترین خودروهای الهام گرفته از هواپیما

وکتور W8

بهترین خودروها
وکتور W8

لیست خود را با خودروی کهن سالی که بارها و بارها از زیر ذره بین فرار کرده است، آغاز می‌کنیم. وکتور W8یکی از بهترین خودروهای سوپرکارهایی است که کمپانی‌های ایلات متحده تا کنون موفق به ساخت آن شده‌اند. علی رغم اینکه مجله راه و جاده در سال 1991 تصویری از این خودرو را بر روی جلد خود قرار داده و درباره آن توضیح کاملن مثبتی نوشته بود، ولی باز هم وکتور W8 چندان مورد توجه قرار نگرفت.

این خودرو با استفاده از تکنولوژی هوافضا ساخته شده و کابین آن به خوبی نشانگر تاثیرش از کابین هواپیما است. W8 توسط کمپانی Vector Aeromotive ساخته شده، و از لحاظ سرعت نسبت به فراری تستاروسا برتری داشت. متاسفانه این کمپانی پیش از آنکه بتواند W8 را وارد مرحله تولید کند، ورشکسته شد. با این حال شایعاتی مبنی بر اینکه این هایپر کار ممکن است مجددن بازگردد، به گوش می‌رسد.

لامبورگینی رونتون

بهترین خودروها
لامبورگینی رونتون

رونتون/ Reventón در تعداد محدود 20 دستگاه، به علاوه یک دستگاه برای موزه لامبورگینی، ساخته شد. طبق گفته خود کمپانی لامبورگینی، ظاهر خارجی این خودرو از سریع ترین هواپیماها الهام گرفته شده‌است.

لامبورگینی رونتون دارای لبه‌های خشن هواپیماهای جنگی بوده و از سنت لامبورگینی برای انتخاب نام اتومبیل‌هایش از اسامی نام‌های گاوهای معروف، پیروی می‌کند. رونتون به معنی “انفجار کوچک” و یا “شلیک” بوده، که نام گاو جنگی است که در سال 1943 گاوباز معروف مکزیکی به نام فلیکس گزمن (Felix Guzmán) را کشت.

ترامونتانا نسخه R

بهترین خودروها
ترامونتانا نسخه R

ترامونتانا/ Tramontanaیک اتومبیل اسپورت موتور وسط است که در ابتدا با هدف ساخت نمونه جدیدی از یک سوپرکار طراحی شد. اینکه آیا ترامونتانا به هدف نخست آن تولید بهترین خودروها بود دست یافته است یا خیر، بحث برانگیز است، اما می‌توان با اطمینان گفت که این خودرو ترکیبی از اتومبیل فرمول 1 و هواپیمای جنگی است. برای تولید هر یک از مدل‌های ترامونتانا بیش از 4،000 ساعت زمان صرف شده است.

نسخه دو صندلی این خودرو با قرار دادن صندلی مسافر در پشت صندلی راننده، ظاهر جت جنگی را در این خودرو به سطح فراتری برده است. به علاوه اینکه ارتفاع صندلی عقب به گونه‌ای افزایش یافته است که سرنشین این قسمت می‌تواند به سادگی از بالای سر راننده، روبرو را ببیند.

اسپایکر C8 Aileron

اسپایکر C8 Aileron
بهترین خودروها

C8 Aileron یک نسخه ویژه از بهترین خودروها بوده که در هر دو زمینه مسابقه‌ای اسپایکر و مهندسی هواپیمایی، خود را به خوبی نشان داده است. تنها سه نمونه از این خودرو و جهت خاتمه به تولید کوپه‌های اسپایکر، ساخته شده است. موتور به کار رفته در این خودرو موتور هشت سیلندر خورجینی با حجم 4.2 لیتر کمپانی آئودی است.

ماراشیا B2

بهترین خودروها
ماراشیا B2

اتومبیل‌های B1 و B2 کمپانی ماراشیا/Marussia اولین خودروهای اسپورت ساخته شده در روسیه بوده که از نوع بهترین خودروها بودند. مدل B2 که برای تولید آن از جت جنگنده الهام گرفته شده است، اگرچه که در بین سوپرکارهای آن زمان سریع ترین نبود، اما بسیار سبک وزن بوده و از یک موتور شش سیلندر خورجینی 3.5 لیتری Cosworth بهره می‌برد.

به لطف این موتور، صفر تا صد این خودرو در 3.8 ثانیه طی می‌شد. کمپانی والمت/ Valmetبرای ساختبهترین خودروها با ماراشیا وارد همکاری شد. این را هم بگوییم که دلیل آشنایی احتمالی نام والمت برایتان، این است که این کمپانی برای پورشه، دایملر AG و فیسکر نیز اتومبیل‌هایی را ساخته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا