کوپه و رودستر

اسپارتان ،تند و سریع با تولید محدود

اسپارتان زاییده ذهن دو برادر نوجوان در سال 1983 است که برای اولین بار از موتور (پیشرانه) یک موتورسیکلت بر روی یک باگی استفاده کردند. خودرویی موتور وسط و بدون سقف که این روزها با استفاده از موتور (پیشرانه) هوندا سیویک، حرف های زیادی در شتاب و سرعت دارد. برای آشنایی بیشتر با این خودرو تند و سریع با motoroil همراه باشید.

نمونه اولیه اسپارتان در سال 2011

نمونه اولیه که به شکل تجاری ساخته شد، در سال 2011 رونمایی شد که از موتور (پیشرانه) سوپربایک شناخته شده ای چون دوکاتی 1198s برای آن استفاده شده بود.

اسپارتان

 

توان اسپارتان در کلاس track toy

مدل جدید این خودرو که در کلاس track toy قرار دارد، از یک موتور 2 لیتری سوپرشارژر دار هوندای سیویک type-R استفاده می کند که قدرت تولیدی آن بیش از 400 اسب بخار اعلام شده است.

به این ترتیب این خودرو در کنار آریل اتم4 قرار می گیرد که یکی از سبک ترین خودروهای این کلاس است. اسپارتان وزنی در حدود 550 کیلوگرم دارد که وزن سبک آن ناشی از بدنه فیبر کربنی این خودرو است.

اسپارتان

با این وزن کم و قدرت بالای پیشرانه، این خودرو در 2.4 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسد و بالاترین سرعت آن نیز در حدود 245 کیلومتر در ساعت اعلام شده است. اما بد نیست بدانیم که از اسپارتان تنها 300 دستگاه تولید خواهد شد که قیمت هر کدام نیز 150هزار دلار اعلام شده است!

پیشنهاد سردبیر:آشنایی بیشتر با روداستر مرسدس بنز

 در این کلاس خودرویی، دو خودرو شناخته دیگر نیز وجود دارند که آن ها هم از موتور هوندای سیویک تایپ R استفاده می کنند. یکی از آن ها خودرو شناخته شده آریل اتم 4 است که نمونه ای ضعیف از آریل اتم 8 شناخته می شود و دیگری vandal One است که ظاهری شهری تر و خودرویی تری دارد.

منبع
motor1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا