کوپه و رودستر

از مک لارن 570S چه می‌دانید

در نگاه نخست به نظر می‌رسد این کوپه زیبا تفاوت آنچنانی با برادران گران قیمت‌تر از خود نداشته باشد ولی این مکلارن زبان طراحی کاملاً مستقل و خاص خود را دارد و با اینکه شباهت‌هایی به مکلارن P1 و 670s دارد، ولی از هویت جداگانه‌ای بهره می‌برد.

مک لارن 570S

درهای این خودرو کلاس اسپرت و نیمه لوکس مانند سایر مدل‌های مک لارن به پرواز در می‌آیند. این سوپر کار با کاهش وزن زیاد و شاسی فیبرکربن بسیار مقاوم و سبک در کنار بدنه خوش تراش و تغییر ورودی‌های هوای موتور با قیمت پایه 143.250 یورو به فروش می‌رسد. با طراحی اتاق جدید مکلارن که از خودروهای فرمول 1 الهام گرفته شده است، مقوله آیرودینامیک  به زانو در آماده است و خطوط نرم بدنه در کنار طراحی ورودی‌های جدید هوا باعث شده‌اند تا این ماشین کمترین مقاومت را در برابر باد داشته باشد.

مک لارن 570S محصولی کوپه از بریتانیا

مک لارن 570S

چراغ‌های جلو مک لارن 570S

چراغ‌های جلو نمای بهتری از برادران خود دارد و نمایان‌تر از مدل سنا هستند و چراغ‌های عقب نیز بسیار زیبا طراحی شده‌اند. هم چنین برای این کوپه بسیار زیبا مکلارن رنگ‌های جدیدی در نظر گرفته است و سیستم مکانیزه و خودکار مرکز رنگ آمیزی مکلارن آن را به نحو احسن با سیستم نقاله خودکار و غوطه ور کردن در استخر رنگ انجام می‌دهد. طراحی کابین بسیار لوکس بوده و از چرم و دوخت عالی بهره می‌برد در کنار سیستم تهویه مطبوع خودکار صفحه کیلومتر کاملاً الکتریکی حس بی نهایت لذت بخشی را به راننده القا می‌کند.

مک لارن 570S

وزن خشک این سوپر کار 1313 کیلوگرم است و به لطف این وزن کم شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو کمتر از 3.2 پیش بینی می‌شود، هم چنین شتاب صفر تا 200 کیومتر آن نیز 9.5 ثانیه است و در نهایت می‌تواند به تندی بیش از 328 کیلومتر دست پیدا کند. نیروگاه این خودرو یک پیشرانه V8 تویین توربو به قدرت 562 اسب بخار است یا به عبارت دیگر 434 بخار بر تُن، قدرت شگفت انگیز این کوپه مکلارن است. این پیشرانه در دور موتور 5000 تا 6500 می‌تواند تا 600 نیوتن متر گشتاور تولید کند و با یک گیربکس 7 سرعته انحصاری مکلارن به جنگ رقبا برود. مصرف سوخت این خودرو به صورت ترکیبی شهری و جاده‌ای 9.22 لیتر در یکصد کیلومتر است و تنها 258 گرم دی اکسید کربن از خود به جای می‌گذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا