سدان

آکورد و سیویک دو خودروی پرفروش از کمپانی هوندا

سامورایی‌های پر فروش

این مطلب را به بررسی دو سگمنت از یک کمپانی نامدار آسیایی، اختصاص داده‌ایم. آکورد و سیویک دو خودروی مد نظر ما از کمپانی هوندا در کشور ژاپن هستند که اعداد و ارقام منتسب به فروش آن‌ها در جهان و علی‌الخصوص ایالات متحده باورنکردنی است.

قصد داریم تا نسل‌های مختلف دو سگمنت مختلف آکورد و سیویک از کمپانی هوندا را برای شما معرفی کنیم تا ضمن آشنایی با مشخصات فنی و ویژگی‌های متمایز کننده آنها نسبت به سایر خودروهای رقیب از میزان موفقیت آنها نیز در بازار مطلع شوید، پس با این تفاسیر کوتاه همراه ما باشید.

Civic

سیویک نسل اول این خودرو، تنها در مدل کوپه در سال 1972 معرفی شد که یک سال بعد، به دنبال آن نمونه هاچ بک 3 درب آن هم وارد بازار شد. این خودرو در بدو تولید تا سال 2000 در کلاس Subcompact و از آن سال تا به امروز در کلاس Campact یا همان خودروی جمع و جور درون شهری تولید می‌شود.

سیویک اتاق FD1

سیویک
سیویک

SB، SL، SB3، ED، EG3، EK2، EM2، FD1 و FB4 به ترتیب هشت نسل این خودرو هستند که هر کدام در کلاس‌های متفاوتی نظیر سدان، هاچ بک و کوپه در طول بیش از 45 سال در کمپانی هوندا تولید شده‌اند.  Civic را می‌توان یکی از ایمن‌ترین خودروهای جهان به حساب آورد، به طوری که 4 نسل آخر آن از موسسه NHTSA پنج ستاره کامل ایمنی و نسل آخر آن حتی موفق به دریافت نمره 9.5 از 10 این موسسه تست ایمنی در آمریکا شد.


 سیویک اتاق FG3

سیویک
سیویک

طراحی همیشه به روز، مصرف کم و ایمنی در حد عالی، تمام فاکتورهایی هستند موجب شده‌اند، Civic در جهان به موفقیت چشمگیری برسد. از این خودرو تا به امروز بیش از 8.5 میلیون دستگاه ساخته شده است که بخش عمده‌ای از آن در بازار ایالات متحده به فروش رسیده است.

بهترین خودروی جهان در سال 2005، به صرفه‌ترین خودرو جهان در سال 2006، بهترین خودروی آفریقای جنوبی و کانادا در سال 2007 تنها بخشی از عناوین مهمی هستند که Civic توانسته است با پیشینه‌ای قوی آن را کسب کند.

ضمن اینکه باید گفت این خودرو در چند سال اخیر همواره در لیست ده خودروی پرفروش آمریکا قرار داشته است. تایپ R این خودرو نیز در کلاس هاچبک یکی از قوی‌ترین خودروهای این سگمنت شناخته می‌شود زیرا پیشرانه آن می‌تواند بیشتر از 306 اسب بخار نیرو تولید کند.

Accord


آکورد خودرویی از هوندا که در سه برهه زمانی در سه سگمنت متفاوت تولید می‌شده است. نسل اول این خودرو که در سال 1976 معرفی شد، در کلاس کامپکت قرار داشت و از سال 1990 تا 2013 به عنوان خودرویی در کلاس متوسط یا E شناخته می‌شد و حدوداً بیش از 3 سال است که در کلاس فول سایز تولید می‌شود.

آکورد مدل سدان و نسل دهم

آکورد
آکورد

تا به امروز 10 نسل از این خودروی موفق در بازار جهانی بر روی لاین آپ هوندا در کشورهای مختلف رفته است. کلاس‌هایی چون سدان و استیشن واگن، مدل‌هایی هستند که در تمام ادوار تولید این خودرو به عنوان نسخه‌های اصلی Accord شناخته می‌شدند.


آکورد کوپه نسخه مخصوص آمریکا

آکورد
آکورد

در حال حاضر آکورد با رقبایی چون مرسدس بنز E کلاس، BMW سری 5، آئودی A4 در جهان رقابت می‌کند که گرچه لوکس بودن و کیفیت رقبا را ندارد؛ اما قیمت بسیار مناسب آن باعث شده است فروش 3 برابری نسبت E کلاس در ایالات متحده آمریکا داشته باشد.


 آکورد اتاق CG1

آکورد
آکورد

حروف یا اعداد لاتینی برای مشخص کردن انواع مدل‌های آن مشخص نشده است، ولی ظاهری با وقار و آنچه از یک سدان خانوادگی انتظار دارید، مشخصه‌های بارز این خودرو هستند. ضمناً جالب است بدانید آکورد بیش از 7.5 میلیون دستگاه تنها در آمریکا فروخته است و رکورد فروش بی‌سابقه آن هم چنان در سرتاسر جهان ادامه دارد.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا