سدان

آیا هورچ دوباره زنده می شود؟

آیا هورچ دوباره زنده می شود؟ برای پاسخ این سوال با ما همراه باشید. هورچ یک خودروساز آلمانی قدیمی بود که خودروهای لوکس آن رقیبی برای رولزرویس، بنتلی و میباخ بودند.

تاریخچه خودروهای هورچ

این شرکت در سال 1904 متولد شد و در سال 1932 به پایان خط خود رسید که در واقع در مجموعه اتو یونیون که بعدها همگی به نام آئودی شدند، ادغام شد و حالا این امکان وجود دارد که آئودی نیز همان کاری را کند که مرسدس بنز با میباخ کرد. یعنی زنده کردن یک نام لوکس ساز بعد از چند دهه خاموشی آن و عرضه خودروهای فوق لوکس خود با این نام پر آوازه.

البته آئودی هنوز این اقدام را تایید نکرده است و احتمالا نسخه لوکس تر آئودی A8 با تغییراتی در ابعاد، مشخصات فنی و طراحی داخلی برای رقابت با میباخ مرسدس بنز عرضه خواهد شد که نمونه  الکتریکی آن نیز با معرفی نسل بعدی A8 متولد می شود. در اخباری که از سوی مدیران آئودی منتشر شده است، اعلام شد که نسل بعدی A8 در میانه های سال 2020 و به صورت تمام الکتریکی عرضه می شود و یک نسخه لوکس تر نیز در دستور کار این تیم قرار دارد.

سازنده آگوست هورچ

آگوست هورچ از مهندسین مرسدس بنز بود که در سال 1899 کار بر روی اتومبیل خود را آغاز کرد و اولین خودرو او در سال 1910 از خط تولید خارج شد. این شرکت هورچ نامیده شد و همان سال، زیربنای آئودی نیز توسط وی پایه گذاری شد. عرضه یک مدل لوکس بر اساس آئودی A8 چندین سال پیش از سوی فولکس واگن صورت گرفت و محصولی به نام فیتون وارد بازار شد که با شکست بزرگی که در فروش داشت، به سرعت به آخر خط خود رسید. چرا که رسما کسی علاقه ای به خرید یک خودرو لوکس با نام فولکس واگن نداشت.

این روزها هم هرچند آئودی A8 در کنار مرسدس بنز S کلاس و ب ام و سری 7 جزو سه خودرو پر فروش سایز بزرگ لوکس در دنیاست اما فروش آن یک دهم مرسدس بنز اس کلاس است که سال ها عنوان پر فروش ترین خودرو این کلاس را دارد. از این رو هیچ بعید نیست که ائودی برای دور شدن از نام A8 در خودرو فوق لوکس و بزرگ خود از یک نام جدید مثل هورچ استفاده کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا