سدان

مرسدس بنز CLA45 در بازارهای ایران چه امکاناتی دارند

در مورد یکی از معدود AMG های وارد شده به کشورمان به صورت پلاک ملی باید گفت مرسدس بنز CLA45 خودرویی اسپرت با پیشرانه 2 لیتری توربو و 365 اسب بخار توان هست که هم اکنون با قیمتی متغیر بین 1.8 الی 2.2 میلیارد به فروش می‌رسند. اکثر خودروهای وارد شده از این مدل دارای پکیج AMG هستند و یا با تیونینگ AEC به کشور وارد شده‌اند.

در نسخه فول مرسدس بنز CLA45 امکاناتی نظیر صندلی‌های برقی مجهز به ماساژور و گرمکن برای صندلی‌های جلو، سیستم صوتی هارمن کاردن، تنظیم چهار حالت مختلف رانندگی، سیستم روشن و خاموش شدن اتوماتیک خودرو در ترافیک، دکمه تنظیم صدای اگزوز، سیستم ترمز خودکار در هنگام برخورد از جلو، نمایش میزان فشار لاستیک‌ها، سیستم کنترل پایداری، رادار حرکت بین خطوط، اتصال به اینترنت از طریقWIFIHOTSPOTو… وجود دارد.

مرسدس بنز CLA45
مرسدس بنز CLA45

مرسدس بنز CLA45 مجهز به سیستمی است که 70 پارامتر مختلف در رانندگی فرد را بررسی می‌کند و اگر احساس کند که راننده در حالت خواب آلودگی به سر می‌برد او را از طریق پیام‌های صوتی و تصویری آگاه و بیدار می‌سازد.

ترمزهای پیش بینی کننده

اگر شما پای خود را به صورت ناگهانی از روی پدال گاز بردارید لنت‌های ترمز به صورت خودکار به دیسک‌ها نزدیک می‌شوند. این کار آمادگی و عکس العمل سریع‌تری را در هنگام ترمز گیری به ارمغان می‌آورد، همچنین زمان و فاصله توقف کوتاه‌تر و از بروز حادثه جلوگیری می‌شود.

ESP سه مرحله‌ای


این خودرو به این منظور ساخته شده است تا فرد بتواند از پیچ‌های مختلف به راحتی و با نهایت هندلینگ عبور کند. ESP سه مرحله‌ای به طور جداگانه برای هر یک از چرخ‌ها عمل می‌کند.

مرسدس بنز CLA45
مرسدس بنز CLA45

این سیستم از طریق ترمز گیری در یک یا چند چرخ باعث می‌شود که گشتاور کاهش یابد و کنترل خودرو از دست نرود. همچنین این خودرو دارای سیستمی به نام ESP CURVE است که تکمیل کننده سیستم ESP اصلی است و به چرخش خودرو در سرعت‌های بالا و افزایش ایمنی خودرو کمک شایانی می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا