سدان

سرنوشت غم انگیز خودروی سوئدی ساب 3-9

حراج برای آخرین ساب 3-9

ساب 3-9 یکی از برندهای مطرح سوئدی در چند دهه اخیر بود که بر اثر مدیریت اشتباه و فروش نا مطلوب نتوانست به اهداف خود دست یابد و سرانجام در سال 2013 به کار خود پایان داد و حالا در این مطلب در مورد یکی از خودروهای این برند یعنی ساب3-9 صحبت خواهیم کرد.با Motoroil همراه باشید.

ادامه زندگی کمپانی ساب بعد از فروخته شدن، ممکن نشد و این خودروساز پرطرفدار سوئدی چندین سال است که در خاموشی به سر می برد. زمانی که جنرال موتورز در پی داشتن هزینه های بالا و روبرو شدن با خطر ورشکستگی، اقدام به فروش و یا تعطیلی برخی از برندهای زیر مجموعه خود مثل مرکوری، هامر، پونتیاک و… گرفت، ساب نیز در لیست فروش قرار داشت و به این ترتیب یک شرکت چینی این خودروساز را خرید اما در شرایط فروش ذکر شد که استفاده از برند ساب جزو این معامله نخواهد بود.

پیشنهاد سردبیر:بررسی تاریخچه دو سدان محبوب تویوتا کمری و تویوتا کرون

 

این به معنی خاموشی کامل این شرکت بود چرا که ممکن بود ساب نیز مثل MG بعد از فروخته شدن به چینی ها دوباره سراپا شود اما عدم استفاده از لوگو و نام ساب این احتمال را به صفر رساند. حال آخرین ساب3-9 موجود در شرکت که تولید سال 2013 است در یک حراجی به فروش خواهد رفت.

سرنوشت غم انگیز ساب 3-9

خودرویی که قرار بود تا در یک تست تصادف از بغل استفاده شود اما هیچگاه این اتفاق نیفتاد تا این ساب 3-9 توربو 217 اسب بخاری با کارکرد 5 کیلومتری که آن هم در داخل کارخانه طی کرده است، در یک حراجی فروخته شود.

ساب 3-9
ساب3-9

جنرال موتورز، ساب را در سال 2000 به طور کامل خرید چرا که 50درصد از سهام این شرکت را در سال 1989 در اختیار گرفته بود. در سال 2008 جنرال موتورز تصمیم به فروش این مجموعه گرفت و شرکت های مختلفی در سراسر دنیا علاقه مند به خرید این برند شدند اما در نهایت مقداری از سهام این شرکت در سال 2010 به اسپایکر، خودروساز هلندی رسید.

در سال 2011 وضعیت شرکت رو به وخامت گذاشت و در نهایت در سال 2012 به طور کامل به یک کنسرسیوم چینی سوئدی فروخته شد به طوری که این مجموعه نتواند از نام و برند ساب برای خود استفاده کند.

منبع
motorious

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا