سوپر اسپرت و هایپرکار

اسب‌های 4 نفره فراری

اتاق‌شناسی

فراری FF و Scaglietti دو نسل از خودروهای دیروز و امروز کمپانی پرآوازه Ferrari کشور ایتالیا هستند که با ترکیب 2+2 طراحی شده‌اند. این دو دست پرورده پنین فارینا نمونه بارز یک خودرو اسپرت تمام عیار آن هم با 4 سرنشین در کلاس Coupe به شمار می‌آیند که در سال 2018 نسخه GTC4 Lusso جدیدترین مدل 2+2  فراری هم معرفی شد.

Scaglietti

فراری FF
فراری FF


این خودرو که شاهکار پنین فارینا به رهبری Frank Stephenson معروف است در سال 2004 از سوی مدیران فراری به عنوان جایگزینی بزرگ‌تر و قدرتمندتر برای مدل 456M در نظر گرفته شد. این خودرو در کلاس Grand Tourer قرار می‌گیرد و ترکیب آن 2+2 و به شکل کوپه دو درب است.

در خانواده فراری Scaglietti را می‌توان دومین خودروی تمام آلومینیومی بعد از 360 Modena برشمرد که اساس طراحی آن بر مبنای 599 GTO شکل گرفته است. بزرگ‌ترین وجه تمایز این خودرو نسبت به 456M را می‌توان تغییر در ابعاد کابین دانست که موجب راحت‌تر بودن سرنشینان عقب خواهد بود.

فراری FF
فراری FF

از مشخصه‌های ظاهری این خودرو می‌توان به کاپوت 2 متری و از مشخصات فنی آن می‌توان به پیشرانه 12 سیلندری با 5.8 لیتر حجم موتور اشاره کرد که در کنار گیربکس تمام اتوماتیک F1A semi-auto از زاده مارنللو اعجوبه‌ای بی نظیر در دنیای اسپرت کاران 4 نفره ساخته است. بزرگ‌ترین نکته منفی که در مورد Scaglietti در اذهان عمومی نقش بست فراخوان بیش از 100 دستگاه از این خودرو در سال 2008 بود که به علت عمل نکردن سنسور کلاچ گیربکس‌های دستی در دمای بالا موجب وحشت و شکایت چندین نفر از کمپانی فراری شد.

FF و GTC 4 lusso

فراری FF
فراری FF


فراری FF  در سال 2011 در موتورشوی نیویورک رونمایی شد. نام FF را به این علت بر روی این خودرو نهادند که هم از طرفی مخفف دو واژه  Ferrari four بود و هم بیانگر قابلیت Four wheel drive است. به هر روی بعد از 456M و Scaglietti این مدل را می‌توان سومین نسل از خودروهای اسپرت 4 سرنشین فراری از دهه 90 میلادی به بعد محسوب کرد.

این خودرو که به نوعی میراث دار فراری 365 2+2 در سال 1964 به شمار می‌آید به عنوان سومین تجربه فراری در عصر جدید علاوه بر افزایش فضایی که Scaglietti به خود دید بود این بار با افزایش ارتفاع در قسمت انتهای خودرو هم موجب افزایش راحتی سرنشینان عقب شده است و هم از FF خودرویی 3 درب کوپه ساخته است که بعضاً نام shooting brake نیز به آن اطلاق می‌کنند.

فراری FF
فراری FF

از جایزه‌های بیشماری که این خودرو به موجب طراحی تحسین برانگیز و پیشرانه فوق العاده در سال 2011 کسب کرده است می‌توان به زیباترین خودرو اسپرت در شانگهای، بهترین خودرو اتوشوی کشور چین، بهترین خودرو مجله Car&Driver، بهترین خودرو از دیدگاه مجله TOP gear و هم چنین کم مصرف‌ترین خودرو در کلاس متوسط و لوکس در ایالات متحده اشاره کرد.

مشخصات فنی فراری FF

این خودرو مجهز به یک پیشرانه 12 سیلندری با حجم 6.3 است که آن را قادر می‌سازد علاوه بر نهایت سرعت 335 کیلومتر، در عرض 3.7 ثانیه نیز به تندی 100 کیلومتر بر ساعت دست یابد که همین امر این خودرو را با این ابعاد و 4 سرنشین از سایر خودروهای اسپرت در دنیا متمایز می‌کند. اما باید از جدیدترین محل فراری در همین کلاس هم یاد کنیم GTC4 Lusso خودرویی است که در بازارهای جهانی با قیمتی بیش از 300 هزار دلار فروخته می شود.

به یک پیشرانه 6.3  لیتری 12 سیلندر مجهز است که می تواند بیش از 651 اسب بخار نیرو و 697 نیوتن متر گشاور تولید کند تا یکی از قدرتمند ترین خودروهای گرندتورر دنیا لقب بگیرد. گفتنی است نهایت سرعت این خودرو 340 کیلومتر است و می تواند در عرض 3.4 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا