سوپر اسپرت و هایپرکار

پکیج آیرودینامیک برای مک لارن 570S

از جمله آپشن هایی که مک لارن برای سری اسپرتش مانند مکلارن 570S خود در نظر گرفت میتوان به شخصی‌سازی بخش MSO همچون پکیج مشکی جدید، اگزوز سوپر اسپورت تیتانیومی و…اشاره کرد. با موتور اویل همراه باشید.

طراحی عقب مک لارن 570S

مک لارن
مک لارن

خودروها در سرعت های بالا همیشه از بخش عقب دچار عدم تعادل و ناپایداری می شوند چرا که بخش جلو با برخورد هوا به شیشه و فشاری که هوا بر روی این قطعه اجاد می کند همیشه پایدار است اما این اتفاق در عقب خودرو رخ نمی دهد و از طرفی، عبور جریان هوا با سرعت زیاد از زیر خودرو منجر به اعوجاج و آشفتگی جریان در این قسمت شده و باعث ایجاد نیروی رو به بالا می شود که در نهایت می تواند پایداری خودرو را مختل کند.

تجهیزت آیرودینامیکی مک لارن 570S

مک لارن
مک لارن

از این رو شرکت های مختلف برای خودروهای اسپرت و سوپراسپرت خود از جمله مک لارن 570S قطعات مختلف آیرودینامیکی مثل دیفیوزر، اسپویلر و کانارد استفاده می کنند. بخش عملیات ویژه مک لارن به نام MSO که متخصص تقویت و عرضه پکیج های ویژه برای خودروهای تولیدی این شرکت است، برای سوپراسپرت 570S کوپه و اسپایدر، از نصب یک پکیج آیرودینامیکی در عقب آن ها خبر داده است که منجر به ایجاد نیروی رو به پایین یا همان DownForce به میزان 165 پاوند برابر با 74.8 کیلوگرم می شود.

قیمت پکیج آیرودینامیکی McLaren 570S

مک لارن
مک لارن

 پکیج آیرودینامیک برای مک لارن 570S قیمتی برابر با 11035 دلار دارد و شامل یک باله فیبرکربنی روی بخش عقبی خودرو به همراه کانال های هدایت هوا در زیر بدنه است. چراغ ترمز سوم روی باله عقب قرار دارد.

پیشنهاد سردبیر: از مک لارن چه می دانید

عملکرد تجهیزات آیرودینامیکی McLaren 570S

مک لارن
مک لارن

مهندسین این شرکت گفته اند که به جز افرادی که از خودرو خود در پیست و در سرعت های بالا استفاده می کنند، کمتر کسی متوجه تاثیر این قطعه در عملکرد و پایداری خودرو خواهد شد. چرا که معمولا این قطعات در سرعت های بالا و در عبور از پیچ و خم های مسیر که منجر به ناپایداری خودرو می شود، عملکرد و اثر خود را بروز می دهند.

منبع
motor1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا