شاسی بلند

رونمایی مرسدس از کانسپت GLB نسل جدید

شرکت مرسدس بنز در جریان نمایشگاه شانگهای 2019 از کانسپت نسل بعدی کراس اوور GLB رونمایی کرد. خودرویی که در نمای کانسپت طراحی آف-رود و لوکس برای آن در نظر گرفته شده است.

GLB کانسپت مرسدس از زبان طراحی نسل جدید این خودروساز برخوردار است و نمای بی نظیر و جذابی پیدا کرده است. GLB از پلتفرم مشترک با GLA برخوردار است زیرا در ابعاد مدل های تقریبا یکسان هستند و کراس اوورهای کامپکت تلقی می شوند.

کانسپت GLB

این کانسپت طول آن به 182 اینچ و فاصله دو محور به 111 اینچ می رسد. به گفته مرسدس در قسمت انتها خودرو دو صندلی تک نفره به کار گرفته شده که در سفرهای طولانی بسیار کاربردیست. در طراحی داشبورد و داخلی شباهت نزدیکی به سری کلاس A مرسدس بنز دارد. نمایی که مدرن به نظر رسیده و به جدیدترین فناوریهای رانندگی هم مجهز است.

کانسپت جدید مرسدس مناسب خارج از جاده

صفحه نمایش دوگانه 10 اینچی در کنار تریم داخلی از جنس آلکانترا، کابین لوکس و باکیفیتی را به وجود آورده است. در نمای بیرونی باید به رینگ های 17 اینچی آلیاژی، تایرهای آف-رود BF Goodrich، چراغ های مربعی جلو از نوع LED، چراغ های چهارگانه روی سقف و بدنه ای دارای انحنا اشاره کرد. جذابیت ظاهری این کانسپت به طرز عجیبی بالاست.

کانسپت GLB

در بخش پیشرانه مرسدس موتور 2.0 لیتری 224 اسب بخاری به کار گرفته که در کنار گیربکس هشت سرعته کلاچ دوگانه اتوماتیک عملکرد خوبی دارد. گذشته از آن با سیستم چهار چرخ محرک 4Matic افراد می توانند از میان 3 حالت رانندگی، گزینه موردنظر را انتخاب کنند. در حقیقت GLB یک مدل میانی GLA و GLC محسوب می شود که ویژگی های مطلوبی برای آن در نظر گرفته شد.

مشخص نشده نسخه تولیدی را در چه زمانی مشاهده خواهیم کرد و باید منتظر اخبار بیشتر باقی مانند. این نسخه همانطور که گفته شد یک مدل پیش نمایش به حساب می آید.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا