شاسی بلند

پورشه کاین توربو جدید با 541 اسب بخار

افزایش قدرت پله به پله خودروها باعث می شود تا امروزه خودرویی مثل پورشه کاین توربو که یک شاسی بلند است، عملکردی از یک سوپراسپرت چند سال قبل مثل دوج وایپر داشته باشد.

پیشرانه پورشه کاین توربو جدید

این خودرو از یک پیشرانه چهار لیتری هشت سیلندر دوتوربو شارژ با 541 اسب بخار قدرت و 768 نیوتن متر گشتاور بهره می برد که از طریق یک گیربکس 8 سرعته اتوماتیک دوکلاچه آن را به هر چهارچرخ منتقل می کند هر چند که قسمت اعظم نیرو و گشتاور تولیدی به محور عقب می رسد که به این ترتیب، کم فرمانی در پیچ های تند برای این خودرو بسیار کمتر خواهد شد.

پورشه کاین
پورشه کاین

هم چنین تقسیم وزن 56 درصد به 44 درصد برای عقب و جلو این خودرو باعث می شود تا بزرگ ترین شاسی بلند پورشه، از نظر تقسیم وزن نیز به خودروهای اسپرت و مسابقه ای نزدیک باشد.

شتاب باورنکردنی کاین

با پیشرانه قدرتمندی که در سینه کاین توربو قرار گرفته به همراه سیستم تعلیق هوشمندی که پایداری آن را در هر مسیر و جاده ای تضمین می کند، این غول 2.3 تنی در مدت زمان 3.2 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می رسد و قادر است تا مسیر یک چهارم مایل را در مدت زمان 11.8  ثانیه و با سرعت 185.3 کیلومتر در ساعت طی کند.

پورشه کاین
پورشه کاین

اما رکورد های این خودرو در بحث هندلینگ نیز بالاست به نحوی که شتاب g قابل تحمل این خودرو برابر با 0.98g است که برای یک شاسی بلند با نقطه ثقل بالا، رقم خارق العاده ای محسوب می شود.

همه موارد گفته شده در بالا را در ذهن مجسم کنید و به این فکر کنید که این رقم های پورشه کاین توربو است و هنوز نسخه توربو S آن قرار است تا به زودی رونمایی و معرفی شود. خودرویی که بی شک عملکرد بالاتری از نمونه توربو خواهد داشت. قیمت پایه کاین توربو از 125.850دلار آغاز می شود.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا