شاسی بلند

شاسی بلند بزرگ SMV فولکس واگن معرفی شد

شرکت فولکس واگن همانند دیگر کمپانی ها برای بازار بزرگ چین ارزش بسیاری قائل است. بازاری که بیشتر خودروسازان سعی در سرمایه گذاری هنگفت برای رشد فروش دارند.

فولکس واگن نیز از این قاعده مستثنی نیست و می خواهد با معرفی محصولات متنوع به تصاحب این بازار بپردازد. به تازگی در جریان نمایشگاه شانگهای، این خودروساز از شاسی بلندی که به نوعی مینی ون است رونمایی کرد.

شاسی بلندی به نام SMV که در مقایسه با اطلس یک مدل 7 نفره و بزرگتر محسوب می شود. در طراحی ظاهری شباهتی به یک ون کوچک اما در قالب شاسی بلند بزرگ دارد.

SMV خودرویی متفاوت از فولکس

 فولکس واگن

طراحی آن به شاسی بلند کوپه SCC شباهت دارد. فولکس دارای مدل های مختلفی از انواع شاسی بلند است و SMV تنها یکی از این دست مدل به شمار می رود. همراه با مدل های شاسی بلند متنوع دیگر فولکس، SMV نه تنها ابعاد بزرگی دارد، بلکه نظر هر فردی را به خود جلب می کند. با طول 5.1 متری کمی طولانی تر از اطلس محسوب می شود و روی پلتفرم MQB قرار می گیرد.

این همان پلتفرمیست که اطلس هم روی آن سوار شده است. همانطور که پیش تر نیز گفته شد، تولید SMV با سرمایه گذاری مشترک فولکس واگن-فاو در چین انجام می شود. در بخش پیشرانه باید به موتور 2.0 لیتری TSI برای نسخه پایه و موتور 2.5 لیتری توربوشارژ برای نسخه گران قیمت اشاره کرد. گذشته از آن با سیستم حرکتی چهار چرخ محرک 4Motion در کنار گیربکس هفت سرعته DSG می توان این شاسی بلند را مدلی قابل قبول تلقی کرد. در نسخه رده بالاتر  قدرت پیشرانه 295 اسب بخار است و توانایی بالایی دارد.

این شاسی بلند غول پیکر هفت صندلی برای بازار چین در نظر گرفته شده و جزئیات عرضه و قیمت نامشخص باقی ماند. بنابراین جهت کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.

منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا